علم و تکنولوژی

اعضای جدید هیأت مدیره همراه اول معارفه شدند

طی مراسمی اعضای جدید هیأت مدیره همراه اول معارفه شدند و رئیس هیات مدیره تعیین شد.

19 آذر 1398

یکی از مدیران وزارت بهداشت با توصیه بستگان نعمت زاده برکنار شد

نماینده حقوقی وزارت بهداشت با حضور در صندلی گفت: چهارشنبه هفته گذشته یکی از اقوام نعمت زاده در وزارت بهداشت حضور یافت و خاطرنشان کرد که نمایندگان شما در دادگاه چنین و چنان می گویند و بعد از آن بود که یکی از مدیران کل وزارت بهداشت برکنار شد.

17 آذر 1398

11 هزار تن کالا از گمرک ماهیرود ترانزیت شد

محمدعلی خاشی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد هشت فقره اظهارنامه وارداتی به ارزش 472 هزار و 419 دلار و به وزن 735 هزار و 167 کیلوگرم در گمرکات استان تشکیل شده است.

16 آذر 1398

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از افزایش تولید گوشی گلکسی فولد سامسونگ تا تغییرات جدید در محصولات اپل

انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می کند.

15 آذر 1398

تاثیر خانه های خلاق بر تولیدات صنایع دستی

با توجه به اهمیت فناوری های نرم در نقشه جامع علمی کشور و در راستای تحقق اهداف چشم انداز کشور در افق 1404 ایجاد چنین فضاهایی در حوزه صنایع دستی با توجه به ظرفیت های بالایی که در این بخش وجود دارد می تواند از نظر اقتصادی در کشور تاثیرگذار باشد.

14 آذر 1398

ابداع نانوذره ای جدید با قابلیت عبور از سد خونی مغزی

استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران و همکارانش پیروز به ابداع نانوذره ای جدید با قابلیت عبور از سد خونی مغزی و تجمع اختصاصی در مغز شدند.

14 آذر 1398

چالش کاربرد هوش مصنوعی در تحلیل داده های شهری برگزار می گردد

چالش کاربرد هوش مصنوعی در تحلیل داده های شهری با همکاری دبیرخانه تهران هوشمند و کمیته برگزاری مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیر کبیر در هفته پایانی آبان ماه 1398 در این دانشگاه برگزار خواهد شد.

11 آذر 1398

سفر انفرادی و همه خوبی هایش

روزنامه شهروند - نسرین خسروشاهی: سفرکردن یکی از لذت بخش ترین کار های دنیاست. وقتی به روستاها، شهر ها یا کشور های دیگر مسافرت می کنید، با چشم اندازها، فرهنگ ها و جاذبه های جدید و زیبایی روبه رو می شوید که تاثیر مثبت زیادی بر روح و روان دارد. بسیاری از مردم...

3 آذر 1398

راه اندازی منطقه نوآوری صنعت نفت

به گزارش خبرنگاران، بیژن زنگنه امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری در حاشیه دوازدهمین جشنواره فناوری نانو به راه اندازی زیست بوم ری اشاره کرد و گفت: این منطقه در مساحتی به وسعت 30 هکتار در منطقه شهرری نزدیک پالایشگاه تهران راه...

28 آبان 1398

مراجعه روزانه 12 هزار نفر به اداره گذرنامه مشهد

فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی از مراجعه 12 هزار نفر به صورت روزانه در زمان های پیک به اداره گذرنامه مشهد خبر داد.

25 آبان 1398

تلسکوپ فضایی سوار بر بالون هلیومی به شکار خورشید می رود

برای مطالعه اجرام آسمانی از انواع تلسکوپ ها استفاده می گردد و دانشمندان برای به دست آوردن اطلاعات منحصربه فرد از فضا تلسکوپ فضایی را این بارسوار بر بالون هلیومی به آسمان می فرستند.

25 آبان 1398

اقتصاد پویا بر پایه اقتصاد دانش بنیان شکل می گیرد

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش و صندلی شرکت های دانش بنیان در عبور از تحریم ها گفت: اگر به دنبال اقتصاد پویا و پیروز هستیم باید بدانیم که این اقتصاد مبتنی بر دانش شکل می گیرد.

18 آبان 1398

پارک های علم و فناوری دانشگاه تهران و کهگیلویه و بویراحمد تفاهم نامه همکاری امضا کردند

با هدف همکاری در امر توسعه شرکت های فناور و تحقق اقتصاد دانش بنیان روسای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

18 آبان 1398

شیکاگو رازهای هخامنشیان را بایکوت کرده؟

رییس موسسه شرق شناسی شیکاگو می گوید: هم انتقال تحقیقات منتشر نشده از الواح هخامنشی و هم بازگرداندن 17 هزار لوح هخامنشی به ایران، به مجوزهای مراجع آمریکا نیاز دارد.

17 آبان 1398

از کجا معلوم از من خوشش می آید؟

شاید به نظر عجیب بیاید، ولی روانشناس و مربی زوج یابی، جو همینگز، می گوید که بالا زدن آستین ها سر قرار، نشانه ظریفی از علاقه مندی است، به خصوص در میان زنان.

14 آبان 1398

باید از جایگاه شوراها صیانت کرد

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: باید از جایگاه شوراها در تصمیم گیری ها، صیانت کرد تا بتوان مطالبات مردم را به خوبی مورد پیگیری قرار داد.

11 آبان 1398

دانشمندان یک کرم کشف کردند که 3 جنسیت دارد!

دانشمندان به تازگی یک گونه جدید از کرم را در دریاچه مونو که به شرایط سخت و خشن محیطی معروف است، کشف کرده اند که سه جنسیت مختلف دارد.

10 آبان 1398

فراوری واکسن جدید درمان تبخال تناسلی

محققان دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا از فراوری واکسن جدیدی برای درمان بیماری مهلک تبخال تناسلی خبر داده اند که آزمایش آن بر روی حیوانات با موفقیت تقریبا 100 درصدی همراه بوده است.

7 آبان 1398

کارآفرینی صنعت فضایی ارتقا می یابد

پارک علم و فناوری پردیس از ارتقای کارآفرینی در صنعت فضایی با سازمان نوآوری فضایی ایران حمایت می نماید. علاوه بر این مجموعه، شهرداری منطقه2 تهران در بازه اجرایی رویداد به عنوان اسپانسر حضور دارد.

7 آبان 1398

کشف یک شمشیر 3200 ساله

باستان شناسان یک شمشیر 3200 ساله را از صخره ای در نزدیکی محل مگالیت در مایورکا بیرون کشیدند.

4 آبان 1398
تعداد: (98)