اخبار اقتصادی

70 هزار خیریه مستعد پولشویی و فرار مالیاتی، طرح مجلس برای سامان دهی موسسات خیریه کِی به نتیجه می رسد؟!

عدم آنالیز فرآیند های اقتصادی موسسات خیریه توسط سازمان امور اقتصادیاتی، این موسسات را به بستری برای انجام انواع فساد از جمله فرار اقتصادیاتی و پولشویی تبدیل نموده و عدم النفع قابل توجهی برای دولت در پی دارد.

20 اردیبهشت 1400

ادامه رایزنی های تیم مذاکره کننده ایرانی در وین

تهران (پانا) - رایزنی های تیم مذاکره کننده ایرانی و اعضای 1+4 همچنان در وین در جریان است و قرار است امروز گفت وگوها میان طرف ها ادامه یابد.

17 اردیبهشت 1400

ادامه رایزنی های تیم مذاکره کننده ایرانی و اعضای 1

به گزارش خبرنگاران، متعاقب نشست روز گذشته کمیسیون مشترک برجام، مقرر شد که گفت وگوهای فنی در نشست های کارشناسی در دو حوزه رفع تحریم و مسائل هسته ای، ادامه یابد.

16 اردیبهشت 1400

حوزه واردات نیازمند یک منطق پایدار است

بر اساس عرف رایج در همه کشورها، کالا و خدمات موردنیاز جامعه از دو راه تولید داخلی یا واردات تأمین می شود. نکته بسیار مهم که عموماً موردتوجه کافی قرار نمی گیرد، حق انتخاب مشتریان نسبت به قیمت و کیفیت کالاهای داخلی و خارجی است. به عبارت دیگر شهروندان این...

11 اردیبهشت 1400

تخصیص بودجه ویژه به کمیته پارالمپیک برای بازی های توکیو

محمد تابع در مصاحبه با خبرنگاران با یادآوری اینکه در لایحه ابتدایی بودجه 1400 مبلغ 71 میلیارد تومان برای کمیته ملی پارالمپیک در نظر گرفته شده بود، گفت: با توجه به برگزاری بازی های پارالمپیک توکیو این مبلغ نمی توانست جوابگوی کامل نیازهای مالی کمیته به خصوص...

7 اردیبهشت 1400

وزیرخارجه ایرلند: بازگشت به برجام ارزش جنگیدن را دارد

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر امورخارجه ایرلند با تاکید بر اینکه پنجره دیپلماسی برای بازگشت به برجام در حال بسته شدن است خاطر نشان کرد: احیای برجام ارزش جنگیدن را دارد.

6 اردیبهشت 1400

واکنش معاون وزیر دفاع عربستان به سفر مصطفی الکاظمی به ریاض

به گزارش خبرنگاران خالد بن سلمان بن عبدالعزیز معاون وزیر دفاع عربستان سعودی و فرزند پادشاه این کشور در توییتی مدعی شد که کشورش همچنان پشتیبان و برادر وفادار عراق در همه اوقات باقی خواهد ماند.

30 فروردین 1400

خبرنگاران مشکل کمبود برق طرحهای توسعه در شهرک صنعتی کاویان فریمان برطرف شد

مشهد- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: با پیگیری برای حل مشکل تامین برق طرحهای توسعه واحدهای تولیدی شهرک صنعتی کاویان شهرستان فریمان این استان پست فوق توزیع برق این شهرک به میزان 30 مگا ولت آمپر تجهیز و توسعه می یابد.

27 فروردین 1400

11 شرکت در مرحله عرضه اولیه طی سال 1400

مدیر پذیرش بورس و اوراق بهادار تهران گفت: برای سال 1400، 11 شرکت آماده عرضه اولیه و 19 شرکت در مرحله درج نماد هستند.

25 فروردین 1400

برنامه ریزی آستان قدس رضوی برای تحقق شعار سال خبرنگاران

رئیس بنیاد بهر ه وری موقوفات آستان قدس رضوی بر تقویت پشتیبانی ها برای رونق فراوری تأکید کرد و گفت: با توجه به شعار سال مسئولیت ما سنگین تر از گذشته است و باید کوشش هایمان برای پشتیبانی از فراوری و مانع زادیی از راستا آن را بیشتر کنیم.

24 فروردین 1400

راه اندازی آژانس تانکرهای تخلیه فاضلاب و لجن کش در نهاوند

خبرنگاران/همدان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند از راه اندازی آژانس مدیریت و ساماندهی تانکرهای تخلیه فاضلاب و لجن کش در نهاوند اطلاع داد.

23 فروردین 1400

اعتبار احزاب دولتی متحد مسیحی آلمان زیر اهرم فشار پرونده فساد اقتصادی در معاملات ماسک

افشای دست داشتن دو نماینده اتحادیه احزاب متحد مسیحی (حزب مرکل) در پرنده فساد اقتصادی معاملات ماسک در آلمان اعتبار این دو حزب خواهر خوانده در این کشور را در سال مهم انتخاباتی در این کشور خدشه دار نموده است.

11 فروردین 1400

یک دست انداز نوروزی

در نوروز 1400 قرار است باز هم مثل بهار سال جاری، نوروز متفاوتی را تجربه کنیم. گویا ویروس منحوس کرونا حالا حالاها قصد رفتن ندارد و باید در خانه ماندن و تماشای تلویزیون را جایگزین عید دینی و دید و بازدید کنیم.

6 فروردین 1400

ظرفیت تولید تراشه در تایوان به 120 هزار واحد در ماه می رسد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزموچاینا، هواوی قبل از تحریم های آمریکا یکی از بزرگترین مشتریان شرکت تراشه TSMC بود. در حقیقت اپل نخستین و هواوی دومین مشتری بزرگ این شرکت تایوانی بودند. بنابراین پیش بینی می شد دستورالعمل دولت آمریکا برای عدم استفاده از...

2 فروردین 1400

زنان کولبر شناسایی و صاحب شغل می شوند

تهران (پانا) - هر چند آمار دقیق، قطعی و متقنی از تعداد کولبران در ایران موجود نیست اما آمارهای غیررسمی از فعالیت 80 تا 170 هزار کولبر در مرزهای غربی کشور حکایت دارد. همچنین اگر کولبری در سال های نه چندان دور تنها مختص مردان بود اما شواهد نشان می دهد که امروزه...

25 اسفند 1399

ابلاغیه مالیاتی رئیس جمهور به 2 وزیر

بر اساس ابلاغیه رئیس جمهور، مدت زمان تقسیط مندرج در ماده 167 قانون مالیاتهای مستقیم برای بنگاه های تولیدی غیر دولتی به حداکثر شصت (60) ماه افزایش یافت.

23 اسفند 1399

راه اندازی 408 هتل در دولت دوازدهم، رکورد محسوب می گردد

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: در دولت دوازدهم، 22 هزار میلیارد تومان طرح افتتاح شده که فقط در میان این طرح ها 408 باب هتل دایر شده است و در نوع خود رکورد محسوب می گردد.

23 اسفند 1399

فعلا واکسن کرونا توزیع داروخانه ای نمی شود

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به آغاز واکسیناسیون در ایران گفت: واکسیناسیون همچنان تا ماه های آینده از جهت شبکه های بهداشتی انجام خواهد شد و توزیع واکسن تا ماه های آینده در زنجیره توزیع داروخانه ای نمی آید.

19 اسفند 1399

فردا 110 دستگاه اتوبوس و مینی بوس جدید وارد پایتخت می شوند

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام این که در دومین گام از ورود ناوگان جدید به خطوط اتوبوسرانی پایتخت، ظهر شنبه 110 دستگاه اتوبوس و مینی بوس وارد تهران می شوند، گفت: از ورود بخش نخست از ناوگان جدید شامل 100 دستگاه اتوبوس و مینی بوس در روز 12 آبان،...

17 اسفند 1399

خبرنگاران اقتصاد ری مجوز انتشار گرفت

تهران- خبرنگاران- اعضای هیات نظارت بر مطبوعات کشور در جلسه ششم بهمن ماه خود با درخواست انتشار ماهنامه تخصصی تحلیلی اقتصاد ری به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی روح اله حسین زاده موافقت کردند.

15 اسفند 1399
تعداد: (264)