اخبار اقتصادی

کاری که کووید-19 با استارتاپ های چینی کرد

یکی از پیامدهای قابل توجه کرونا در کشور چین، کاهش تولیدات صنعتی این کشور بوده است، به طوری که در ماه های ژانویه و فوریه امسال، میزان تولیدات صنعتی چین، 13.5 درصد کاهش یافته است.

30 شهریور 1399

فقط 3 درصد رانندگان وام کرونایی گرفتند

مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: فقط حدود سه درصد از رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری توانسته اند تسهیلات کرونایی دریافت نمایند و با توجه به اینکه همه رانندگان هنوز پیروز به ثبت نام در سامانه کارا نشده اند درخواست...

30 شهریور 1399

الزامات ورود ایران به باشگاه نسل پنجم اینترنت

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات در خصوص ضرورت همراه شدن با این فناوری بگفت: بین فعال بودن و منفعل بودن در مواجهه با تکنولوژی یک انتخاب داریم. انتخاب طبیعی و منطقی این است که فعال باشیم و دارای برنامه. وزارت ارتباطات نیز با همین دیدگاه جلو رفته است.

29 شهریور 1399

سازمان ملل خواستار توقف خشونت پلیس آمریکا در برابر معترضان شد

سازمان ملل متحد روز جمعه از ایالات متحده آمریکا بابت توسل به زور غیرمتناسب در برابر معترضان انتقاد کرد.

29 شهریور 1399

استاندار خوزستان خطاب به مردم: گرما و کرونا را تحمل کنید

غلامرضا شریعتی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که امروز (5 مردادماه) برگزار گشت، اظهار کرد: روز های سختی و رنج اگر چه غم انگیز و جانکاه است، اما حتما دارای حکمت خفیه است و شاید ما از آن حکمت، بی اطلاعیم. این شش ماه درگیری با ویروس کرونا، دارای فراز و...

27 شهریور 1399

خبرنگاران اردوغان و مرکل تلفنی درباره سوریه و لیبی گفت وگو کردند

تهران- خبرنگاران- رییس جمهوری ترکیه و صدراعظم آلمان بامداد چهارشنبه در گفت وگویی تلفنی پیرامون مسایل سوریه و لیبی گفتگو کردند.

23 شهریور 1399

ارائه طرح منطقه آزاد گردشگری سیریک در معاونت گردشگری کشور

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی هرمزگان از ارائه طرح منطقه آزاد گردشگری سیریک به معاونت گردشگری کشور اطلاع داد.

22 شهریور 1399

تورم مرغی؛ جوج زدن هم حسرت می شود؟

روزنامه شهروند: طی دو هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ بین 5 تا 6 هزار تومان گران تر شده و به 18 هزار تومان رسیده است؛ ستاد تنظیم بازار اعلام کرده قیمت این ماده غذایی باید کیلویی 15 هزار تومان باشد و همزمان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران...

21 شهریور 1399

بورس فردا، شنبه چه می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، بورس هفته گذشته هم پای طلا رشد 8.7 درصدی را به ثبت رساند و دلار با بازدهی 17 درصدی بیشترین رشد را از آن خود نموده است.

18 شهریور 1399

یادداشت، ایران و قطعنامه جدید آژانس؛ جای استفاده از تجربه و ابزار دیپلماسی کجاست؟

مواضع و عملکرد انگلیس، فرانسه و آلمان در قبال توافق هسته ای یادآور مواضع این سه کشور اروپایی درباره توافق سعدآباد است، اتفاقاتی که گاهی خیلی دور به نظر می رسد، در اصل خیلی نزدیک هستند.

13 شهریور 1399

آخرین اخبار از عرضه اولیه های جدید بورسی ، عرضه اولیه بعدی کدام نماد است؟

به گزارش خبرنگاران، چهارشنبه اخیر، در جریان عرضه اولیه سهم وپویا حداکثر به هر کد (نفر)، تعداد 229 سهم در سقف قیمت 4100 ریال تعلق گرفت که ارزش تقریبی آن حدود 94500 تومان شد.

12 شهریور 1399

هم نوایی استرالیا با آمریکا در مواضع ضدچینی

سیاستبازان استرالیایی از یک سو می خواهند بر قطار توسعه مالی چین سوار شوند و از سوی دیگر با مخالفت شدید با چین، از اربابشان یعنی ایالات متحده پاداش بگیرند که چنین حساب و کتابی راه به جایی نخواهد برد.

11 شهریور 1399

اردکانیان بیان کرد: کوشش برای بهره برداری از 250 پروژه عظیم آب و برق در امسال

وزیر نیرو در نامه ای خطاب به رئیس جمهوری نوشت: وزارت نیرو سال جاری هدف نخست خود را افتتاح 250 طرح عظیم در صنعت آب و برق قرار داده است.

10 شهریور 1399

14 درصد ارزش کل بورس متعلق به صندوق های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حدود 14 درصد ارزش کل بورس متعلق به صندوق های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و بیش از 70 درصد از بنگاه های این وزارتخانه در بورس هستند. با ورود سه هلدینگ و چندین شرکت بزرگ سهم بنگاه های بورسی صندوق...

10 شهریور 1399

کوچک شدن اقتصاد کشورهای همسایه ادامه دارد

رشد مالی عربستان و گرجستان باز هم منفی باقی ماند.

9 شهریور 1399

غضنفر بانک در چابهار شعبه می زند

رییس اتاق ایران- افغانستان از راه اندازی شعبه بانک افغانستانی در چابهار خبر داد.

6 شهریور 1399

با نرم افزار حسابداری ، مثل یک حسابدار حرفه ای حساب کن!

هوشمند نوین ، از سال 1370 تا به امروز به عنوان یکی از شرکت های پیشرو و تخصصی در زمینه فراوری نرم افزار حسابداری فعالیت می نماید. این شرکت با سابقه ای قریب به سه دهه فعالیت در زمینه فراوری انواع نرم افزار حسابداری ، درصدد بوده تا بتواند بخش وسیع و گسترده...

5 شهریور 1399

مرحله نخست یاری های کمیته ملی المپیک در حساب فدراسیون های ورزشی

نخستین مرحله یاری به فدراسیون های ورزشی از محل بودجه مصوب کمیته ملی المپیک پرداخت شد.

4 شهریور 1399

حذف سه محصول مهم در ایران خودرو

خبرنگاران:نگاهی به جزئیات آمار تولید خودروهای سواری در سه ماه نخست امسال بیندازیم تا مشخص شود غول های جاده مخصوص چه افت و خیزی در این بازه زمانی داشته اند.

2 شهریور 1399

خبر آزاد بودن 5 محکوم مالی به حبس های طویل المدت صحت ندارد

دادسرای تهران در مورد بعضی شایعات در فضای مجازی پیرامون آزادی پنج نفر از محکومان مالی، اعلام نمود: چنین ادعایی صحت نداشته و این محکومان، هم اکنون در زندان حاضر و در حال تحمل کیفر هستند.

29 مرداد 1399
تعداد: (199)