شرط اجرای طرح جامع جمع آوری فاضلاب اهواز تا 3 سال آینده

به گزارش کتاب یار مهربان، تقی زاده خامسی معاون آب و آبفای وزیر نیرو با بیان اینکه حدود 4 هزار میلیارد تومان برای تکمیل طرح جامع جمع آوری فاضلاب شهر اهواز احتیاج است اضافه کرد: این طرح در صورت اختصاص به موقع پول در مدت سه سال تکمیل می گردد.

شرط اجرای طرح جامع جمع آوری فاضلاب اهواز تا 3 سال آینده

به گزارش گروه اقتصادی کتاب یار مهربان، قاسم تقی زاده خامسی در ارتباط تصویری با تحریریه بخش خبری 21 شبکه یک سیما درباره طرح جامع جمع آوری فاضلاب شهر اهواز افزود: این طرح، سال ها پیش تهیه شده و دوباره بازنگری شده است.

وی ادامه داد: این طرح تا کنون حدود 41 درصد پیشرفت کاری دارد که برای آن ها از اعتبار داخلی و دولتی استفاده شده است.

تقی زاده افزود: بر اساس دستور رئیس جمهور، الگوی اقتصادی تهیه کردیم و در آن شرح دادیم که پول لازم برای این طرح را چگونه هزینه می کنیم و چه زمانی این طرح تکمیل می گردد.

او با اشاره به اینکه طرح جامع جمع آوری فاضلاب شهر اهواز شامل دو تصفیه خانه شرق و غرب است افزود: تصفیه خانه شرق حدود 98 درصد پیشرفت کار دارد که کار آن در این دولت صورت گرفته است و ال سی تصفیه خانه غرب هم آماده شده است.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: بقیه طرح از جمله خطوط جمع آوری فاضلاب و ایستگاه های پمپاژ باقی می ماند و در سال 98 , دولت 630 میلیارد تومان برای اهواز تصویب نموده است که مقدار زیادی از آن پرداخت نشده است.

او ادامه داد: دوباره درخواست کردیم که این اعتبار را تخصیص دهند و در کنار آن درخواست 300 میلیون یورو برای ایستگاه های پمپاژ کردیم.

تقی زاده با اشاره به اینکه آب و فاضلاب منطقه کوت عبدالله هم جزو این طرح است، افزود: همچنین ساخت و ساز های بی رویه در آن جا صورت گرفته است که باید اقداماتی در زمینه شهرسازی هم در آن جا انجام گردد.

وی گفت: سیستم جمع آوری فاضلاب و سیستم جمع آوری آب های سطحی دو موضوع جدا است که در کشورمان طرح های فاضلاب توسط وزارت نیرو انجام می گردد و جمع آوری آب های سطحی بر عهده شهرداری است.

تقی زاده با بیان اینکه باید به شهرداری اهواز در جمع آوری آب های سطحی یاری کرد، افزود: اگر جمع آوری آب های سطحی انجام نگردد کار وزارت نیرو هم ابتر می ماند و حتماً باید این دو کار به موازات هم انجام گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شرط اجرای طرح جامع جمع آوری فاضلاب اهواز تا 3 سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط اجرای طرح جامع جمع آوری فاضلاب اهواز تا 3 سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید