کره شمالی یک کشتی ماهیگیری روس را توقیف و 15 ملوان آن را بازداشت کرد

به گزارش کتاب یار مهربان، کره شمالی یک کشتی ماهیگیری متعلق به روسیه را توقیف و سرنشینان آن از جمله 15 ملوان روس را به اتهام ورود غیرقانونی به آب های این کشور بازداشت کرد.

کره شمالی یک کشتی ماهیگیری روس را توقیف و 15 ملوان آن را بازداشت کرد

به گزارش گروه بین الملل کتاب یار مهربان، مقامات روسیه امروز (چهارشنبه) از بازداشت 15 ملوان روس به دست نیروی دریایی کره شمالی خبر دادند.

سفارت روسیه در پیونگ یانگ طی پستی در صفحه فیسبوک خود گفت که کره شمالی در تاریخ هفدهم جولای (بیست وششم تیر) یک فروند شناور ماهیگیری را به دلیل ورود غیرقانونی به آب های سرزمینی این کشور توقیف نموده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز 15 ملوان روس و 2 خدمه اهل کره جنوبی که سرنشین این شناور بودند، توسط گارد ساحلی کره شمالی بازداشت شده و اکنون در هتلی در شهر وونسان نگهداری می شوند.

سفارت روسیه می گوید در اطلاعیه ای که وزارت خارجه کره شمالی به آنها درباره توقیف این کشتی ارسال نموده، نوشته شده که خدمه این کشتی ماهیگیری به دلیل نقض قوانین ورود و اسکان در قلمرو [کره شمالی] بازداشت شدند.

وزارت اتحاد کره جنوبی - که مسئول امور بین دو کره است - نیز امروز گفت دو ملوان تبعه این کشور در سلامت کامل به سر می برند و سئول در کوشش است تا بتواند از طرق دیپلماتیک و مذاکره با کره شمالی و روسیه آنها را آزاد کند.

بر اساس این گزارش، مقامات کنسولگری روسیه روز دوشنبه با ملوانان روسی دیدار نموده و از صحت حال آنها اطمینان حاصل نموده بودند.

سفارت روسیه همچنین تاکید نمود که علاوه بر تماس های پیوسته با دولت کره شمالی، در حال اجرا اقدامات لازم برای حل مسالمت آمیز این مشکل هستند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "کره شمالی یک کشتی ماهیگیری روس را توقیف و 15 ملوان آن را بازداشت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی یک کشتی ماهیگیری روس را توقیف و 15 ملوان آن را بازداشت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید