چندین کشور به عملیات ترکیه در سوریه واکنش نشان دادند

به گزارش کتاب یار مهربان، فارس نوشت: مقامات ایتالیا، ارمنستان و استرالیا نیز با پیوستن به دیگر کشورهای منتقد عملیات نظامی ترکیه در سوریه، آن را غیرقابل قبول و نگران کننده توصیف کردند.

چندین کشور به عملیات ترکیه در سوریه واکنش نشان دادند

لوئیگی دی مایو وزیر امور خارجه ایتالیا امروز (پنجشنبه) تأکید کرد که حملات ترکیه علیه نیروهای کرد در سوریه غیرقابل قبول است.

این مقام ایتالیایی ضمن درخواست توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه گفت: به عنوان یک دولت، فکر می کنیم که طرح تهاجمی ترکیه، غیرقابل قبول است. ما آن را محکوم می کنیم... زیرا اقدام نظامی در گذشته، همیشه به افزایش تروریسم منجر شده است.

وزیر خارجه ایتالیا توضیح داد: ما خواستار توقف فوری این تهاجم هستیم زیرا با توجه به اینکه تداوم استفاده از زور، زندگی مردم سوریه را در معرض خطر قرار می دهد...، تهاجم کاملاٌ غیرقابل قبول است.

از طرف دیگر، وزارت امور خارجه ارمنستان نیز با محکوم کردن عملیات نظامی ترکیه تأکید کرد که این اقدام به بدتر شدن امنیت منطقه ای و تلفات غیرنظامیان، آوارگی گسترده و در نهایت یک بحران انسانی جدید، منجر خواهد شد.

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا نیز ضمن ابراز نگرانی عمیق از این اقدام ترکیه گفت که احتمال تقویت داعش وجود دارد و توضیح داد که بسیار از اینکه داعش بتواند قلمرویی را که از آنجا بیرون شده بود، مجدداً بازپس بگیرد، نگران است.

موریسون با متهم کردن ترکیه گفت: بگذارید صریح باشیم، این دولت ترکیه بوده که وارد عمل شده است تا بی ثباتی به بار آورد. آنها (ترکیه) هستند که در حقیقت مستقر شده اند و به دنبال ورود به مرز (سوریه) و انجام اقداماتی در یک کشور دیگر هستند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "چندین کشور به عملیات ترکیه در سوریه واکنش نشان دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چندین کشور به عملیات ترکیه در سوریه واکنش نشان دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید