ماکرون: با کمبود ماسک، دستگاه یاری تنفسی و دارو مواجهیم

به گزارش کتاب یار مهربان، رئیس جمهور فرانسه گفت کشورش برای برطرف کمبود ماسک، دستگاه های یاری تنفسی و دارو باید تولیدات داخلی را افزایش دهد.

ماکرون: با کمبود ماسک، دستگاه یاری تنفسی و دارو مواجهیم

به گزارش گروه بین الملل کتاب یار مهربان، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفت، این کشور از نظر تأمین اقلام بهداشتی ضروری برای مقابله با ویروس کرونا با مشکل روبرو است.

ماکرون در بازدید از یک کارخانه فراوری ماسک پزشکی گفت: احتیاج به فراوری 15 میلیون ماسک در هفته داریم تا میزان واردات از خارج از کشور را کاهش دهیم.

وی اضافه کرد: با کمبود دستگاه های یاری تنفسی روبرو هستیم و از نظر تأمین بعضی داروها مشکل داریم. اولویت ما باید فراوری ماسک و دستگاه یاری تنفسی و دارو در داخل کشور باشد.

ماکرون روز شنبه اعلام نمود شرایط قرنطینه در این کشور که به دلیل شیوع ویروس کرونا برقرار شده بود برای دو هفته دیگر و تا 15 آوریل (27 فروردین) تمدید می گردد.

طبق تدابیر دولت فرانسه اولویت توزیع ماسک و ابزارهای پیشگیری برای پزشکان و تیم های پزشکی خواهد بود و ارتش این کشور نیز در مناطق شیوع ویروس کرونا مستقر شده اند.

رئیس فدراسیون بیمارستان های فرانسه پیش تر در مورد محدودیت های این کشور در مقابله با کرونا گفته بود: پاریس و حومه آن حدود یک چهارم افراد مبتلا به ویروس کرونا را در بیمارستان های خود جای داده است. ما قطعاً در این نواحی احتیاجمند یاری خواهیم بود زیرا آنچه در شرق کشور رخ داد در اینجا نیز در حال وقوع است.

این مقام فرانسوی هشدار داد اگر هر کدام از بیمارستان ها یا مناطق شهری به تنهایی و بدون همکاری با دیگران عمل نمایند، این کشور با یک فاجعه روبه رو خواهد شد.

تا کنون در فرانسه 44750 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و 3024 نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ماکرون: با کمبود ماسک، دستگاه یاری تنفسی و دارو مواجهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون: با کمبود ماسک، دستگاه یاری تنفسی و دارو مواجهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید