درخواست پاکستان از سازمان ملل برای مداخله در مناقشه کشمیر

به گزارش کتاب یار مهربان، وزیر امور خارجه پاکستان با نگارش نامه ای به رهبران سازمان ملل و شورای امنیت خواهان مداخله این سازمان برای جلوگیری از تنش ها در جنوب آسیا و حل و فصل صلح آمیز مناقشه کشمیر شد.

درخواست پاکستان از سازمان ملل برای مداخله در مناقشه کشمیر

به گزارش کتاب یار مهربان، بر اساس گزارش رادیوی دولتی پاکستان، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان در نامه ای به عمرو عبداللطیف ابوالعطا، رئیس شورای امنیت سازمان ملل و آنتونیو گوترش، دبیرکل این سازمان آنها را در جریان شرایط رو به وخامت در کشمیر اشغال شده (کشمیر تحت کنترل هند) و همچنین صلح و امنیت منطقه ای قرار داد.

او در نامه خود توجه جامعه بین المللی را به یک سری اقدامات جدید هند در قبال کشمیر که به گفته او هدفشان تغییر ساختار جمعیتی این دره مورد مناقشه هستند جلب نموده و آنها را غیرقانونی و نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل و قوانین بین المللی به ویژه کنوانسیون چهارم ژنو دانست.

قریشی در عین حال هند را به بهره برداری فرصت طلبانه از بحران جاری مربوط به شیوع ویروس کووید-19 به منظور تشدید هر چه بیشتر سرکوب نظامی در کشمیر اشغالی متهم کرد.

چندی پیش تنش میان هند و پاکستان در پی اقدام دهلی نو در لغو شرایط ویژه مربوط به اعطای خودمختاری ها به منطقه جامو و کشمیر تشدید شد.

وزیر خارجه پاکستان در ادامه نامه خود به ابراز نگرانی جدی خود در مورد تروریسم دولتی هند در این دره واقع در حوزه هیمالیا پرداخته و کوشش های دهلی نو در راستای تضعیف نزاع داخلی کشمیری ها علیه اشغالگری غیرقانونی هند و بی رحمی نشان دادن به آنها با زدن برچسب تروریسم به آن را رد کرد.

او همچنین از بابت تداوم نقض آتش بس در طول مرز دو منطقه کشمیر تحت کنترل هند و پاکستان و مرز شرق دو کشور و هدفگیری عمدی غیرنظامیان بی گناه از سوی نیروهای نظامی هند اظهار نگرانی کرد.

قریشی با رد اتهامات بی اساس هند در مورد وجود به اصطلاح سکوهای پرتاب افراد نفوذی در پاکستان بر پیشنهاد اسلام آباد برای بازدید گروه ناظر نظامی سازمان ملل در هند و پاکستان از مکان های ادعایی و تایید بی اساس بودن اتهامات هند تاکید نمود.

وزیر خارجه پاکستان همچنین خواهان آن شد که دهلی نو دست از ارتکاب جرایم جدی علیه مردم کشمیر دست بردارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درخواست پاکستان از سازمان ملل برای مداخله در مناقشه کشمیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست پاکستان از سازمان ملل برای مداخله در مناقشه کشمیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید