بلایی که گرمایش زمین بر سر انسان می آورد!

به گزارش کتاب یار مهربان، نتیجه یک مطالعه جدید نشان می دهد که گرمایش زمین علاوه بر محیط زیست بر بدن انسان ها و مغز آن ها نیز تاثیر می گذارد.

بلایی که گرمایش زمین بر سر انسان می آورد!

به گزارش، بر اساس مطالعات اجرا شده توسط موسسه تحقیقاتی اتحادیه سلامت جهانیِ استرالیا که طی هفته جاری منتشر شده است، کاهش کشت و زرع همچنین کاهش تنوع مواد غذایی و کاهش کیفیت آن ها منجر به سوءتغذیه در انسان ها می شود.

این در حالی است که همچنین به اعتقاد دانشمندان افزایش دمای کره زمین منجر به کاهش فعالیت جسمی انسان ها و در نتیجه چاقی مفرط می شود.

یکی دیگر از نتایج این مطالعه که محققان را شگفت زده نموده است به تاثیر وقوع فجایع طبیعی بر بهره هوشی برمی شود. شمار فجایع طبیعی مانند سیل، آتش سوزی، خشکسالی و طوفان دریایی با تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین افزایش یافته است.

طبق نتیجه تحقیق اتحادیه سلامت جهانیِ استرالیا بهره هوشی بچه هاِ افرادی که با فجایع طبیعی روبرو شده اند کاهش می یابد.

دانشمندان استرالیایی همچنین بر تاثیر کاهش حاصلخیزی بر افزایش میزان افسردگی، اضطراب، اعتیاد و خودکشی تاکید نموده اند.

محققان در این مطالعه از سیاستگذاران و مسئولان خواسته اند که به طور اضطراری مقابله با تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین را در دستور کار قرار دهند.

به رسمیت شناختن تاثیر گرمایش زمین بر سلامت انسان ها، آموزش پزشکان و پرستاران و برنامه ریزی برای کاهش تاثیر مخرب تغییرات اقلیمی، از جمله خواسته های معین دانشمندان از مسئولان است.

به گزارش یورونیوز، پیش از این نیز چند تحقیق و آنالیز در خصوص ارتباط تغییرات اقلیمی با چاقی مفرط و کمبود مواد غذایی اجرا شده بود.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بلایی که گرمایش زمین بر سر انسان می آورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایی که گرمایش زمین بر سر انسان می آورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید