این افراد یارانه 120 هزار تومانی می گیرند

به گزارش کتاب یار مهربان، در حالی که معاون وزیر کار از تعیین نبودن مشمولان یارانه 120 هزار تومانی خبر داده، اما یک عضو کمیسیون برنامه وبودجه گفت: آمار دقیق این افراد را وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارد و مسئله ای برای شناسایی این افراد وجود ندارد.

این افراد یارانه 120 هزار تومانی می گیرند

طرح پرداخت یارانه خرید کالا برای 60 میلیون نفر از جمعیت کشور جزو فوریت های جلسه آینده مجلس است.

در این طرح به 40 میلیون نفر از جمعیت کشور یارانه 60 هزار تومانی و 20 میلیون نفر از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی 120 هزار تومان تا سقف پنج نفر پرداخت می شود، اما مشمولان این طرح چطور شناسایی می شوند؟

احمد میدری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با اشاره به این که این طرح هنوز تصویب نهایی نشده، اظهار داشت هنوز جزئیات این طرح مشخص نیست.

اما یک عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس از مشخص بودن این 60 میلیون نفر دریافت کننده یارانه خرید کالا خبر داد.

علیرضا شهبازی در این خصوص گفت: هفت دهک پایین جامعه مشمول طرح پرداخت یارانه خرید کالاهای اساسی هستند که حدود 60 میلیون نفر هستند. اما سه دهک بالای جامعه که شرایط اقتصادی خوبی دارند، مشمول این یارانه نیستند. تعداد این افراد 20 میلیون نفر است.

از 60 میلیون نفر مشمول این طرح حدود 20 میلیون نفر تحت پوشش سازمان های حمایتی هستند و 40 میلیون نفر باقی مانده نیز افراد دهک های متوسط به پایین هستند. به عبارتی به نظر می رسد مشمولان این طرح، همان افرادی هستند که یارانه معیشتی دریافت می کنند.

به گفته شهبازی، در جریان پرداخت کمک های حمایتی آمار دقیق این افراد را وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارد و مسئله ای برای شناسایی این افراد وجود ندارد.

این کننده مجلس در خصوص اثر تورمی این طرح اعلام کرد: چون وجوه به صورت کارت الکترونیک داده می شود، اثر تورمی ندارد ولی در شرایط اقتصادی و کرونایی کمکی برای اقشار آسیب پذیر است. همچنین قرار بود این یارانه از مهر ماه پرداخت شود، احتمالا اولین واریزی آن در آبان ماه انجام شود.

منبع: تجارت نیوز

منبع: خبرگزاری آریا

به "این افراد یارانه 120 هزار تومانی می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این افراد یارانه 120 هزار تومانی می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید