آگهی جنجالی فولکس واگن

به گزارش کتاب یار مهربان، فولکس واگن ابتدا در برابر اعتراض ها مقاومت کرد و گفت: نژاد کسانی که در ویدیو هستند ربطی به مضمون آن ندارد. اما با بالاگرفتن اعتراض ها، مدیران فولکس واگن در شبکه های اجتماعی از مردم عذرخواهی کردند.

آگهی جنجالی فولکس واگن

آگهی جنجالی

اعتراض گسترده به نژادپرستانه بودن آگهی نسل جدید گلف، کارخانه فولکس واگن را ناچار به عذرخواهی کرد. آگهی ده ثانیه ای که در صفحه اینستاگرام فولکس واگن منتشر شده بود، دست بزرگ زنی را نشان می داد که با خنده مردی را مانند عروسک بازی می دهد.

این دست سپس مرد را از یک مدل گلف دور کرده و به داخل یک رستوران فرانسوی پرتاب می کند که نامش پتی کولون است که به فارسی کشورگشای کوچولو ترجمه می شود.

حقه های تصویری شبیه به این در شبکه های اجتماعی زیاد دیده می شود، اما معترضان معتقدند سفید بودن پوست دست و سیاه پوست بودن مرد، برتری نژادی سفیدپوستان را به بیننده القا می کند.

پس از این ویدیو عبارت نسل جدید گلف حرف به حرف روی صفحه ظاهر می شود. معترضان می گویند این حروف به ترتیبی ظاهر می شود که ابتدا کلمه ای دیگر را نمایش می دهد؛ کلمه ای که برای خطاب قرار دادن سیاه پوستان از آن استفاده می شد و به کار بردن آن بسیار توهین آمیز است.

منتقدان می گویند آگهی فولکس واگن برتری نژاد سفید پوستان را به بیننده القا می کند

فولکس واگن ابتدا در برابر اعتراض ها مقاومت کرد و گفت: نژاد کسانی که در ویدیو هستند ربطی به مضمون آن ندارد. اما با بالاگرفتن اعتراض ها، مدیران فولکس واگن در شبکه های اجتماعی از مردم عذرخواهی کردند.

الکه هایتمولر، مدیر برابری نژادی در فولکس واگن و یورگن استاکمان، مدیر بازاریابی این شرکت در بیانیه خود گفته اند: ما خشم مردم را درک می کنیم و [این آگهی]برای خود ما هم تکان دهنده بود. این ویدیو توهینی به همه دستاورد های جنبش حقوق مدنی سیاه پوستان است. این [آگهی]توهینی به همه انسان های نجیب است.

ویدیو بخشی از مجموعه ای است که قرار بود در پس زمینه داستانی عاشقانه بین یک زن سفید پوست و مردی با پوست تیره، نسل جدید گلف را تبلیغ کند. مثلا در ویدیویی زن با گذاشتن پاکتی زیر برف پاک کن مرد را گول می زند که انگار جریمه شده است، در حالی که نامه ای عاشقانه در پاکت است.

یک سخنگوی فولکس واگن به خبرگزاری رویترز گفته است که معمولا آگهی ها را آژانس های تبلیغاتی در خارج از کارخانه می سازند. او همچنین گفته که کارخانه در حال تحقیق است تا ببیندکجا اشتباه شده و نتایج این تحقیق را به طور عمومی منتشر خواهد کرد.

موسسه گلوبال دیتا پیش بینی کرده امسال حدود 74 میلیون دستگاه خودرو در جهان فروخته شود

ماه سخت

آمار گردآوری شده توسط یک موسسه تحقیقاتی نشان می دهد که فروش خودرو در جهان در اوج شیوع ویروس کرونا نسبت به پارسال تقریبا نصف شد.

موسسه گلوبال دیتا می گوید در ماه آوریل امسال در جهان سه میلیون و هشتصد هزار دستگاه ماشین فروخته شده که 47/5 درصد از فروش در ماه آوریل سال 2019 کمتر است.

بیشترین کاهش در آمریکای جنوبی و اروپا بوده است. فروش در آمریکای جنوبی اندکی بیشتر از 80 هزار دستگاه بود که 78 درصد از پارسال کمتر است و در اروپا حدود 426 هزار دستگاه ماشین فروخته شد که 76 درصد کمتر از سال گذشته است.

گلوبال دیتا می گوید ماه آوریل بدترین ماه سال برای صنعت خودرو بوده و پس از باز شدن بازار چین و پایان خانه نشینی در بازار های بزرگ دیگر نظیر آمریکا و اروپا، فروش خودرو افزایش خواهد یافت. به گفته این موسسه کرونا باعث شده مردم در استفاده از تاکسی و اجاره خودرو تردید کنند و همین ممکن است به فروش بیشتر ماشین کمک کند.

با این حال گلوبال دیتا می گوید صنعت خودرو برای عبور از بحران نیاز به کمک دولتی دارد و حتی در صورت اجرای سیاست هایی برای تشویق مردم به خرید خودرو، فروش امسال حدود 74 میلیون دستگاه خواهد بود که نزدیک به 18 درصد از پارسال کمتر است.

ساخت هر مدل مینیاتوری رولزرویس کالینان تا 450 ساعت طول می کشد

رولز رویس مینیاتوری

رولز رویس هفته گذشته یک مدل مینیاتوری از شاسی بلند خود، کالینان را به بازار عرضه کرد. این مدل که در ابعاد یک به هشت ساخته شده با جزییاتی مشابه با مدل اصلی تولید می شود. رولزرویس می گوید ساخت هر ماشین تا 450 ساعت، تقریبا نصف زمان ساخت ماشین در ابعاد واقعی طول می کشد.

هر مدل از هزار قطعه تشکیل شده که جنس بیشتر آن ها مشابه با قطعاتی است که در کالینان اصلی به کار برده می شود. با باز شدن درها، چراغ های داخل ماشین روشن می شود و چراغ های جلو و عقب ماشین را هم می توان با سیستم کنترل از راه دور روشن و خاموش کرد.

جنس بسکمک از قطعات رولزرویس مینیاتوری با مدل اصلی مشترک است

طول کالینان مینیاتوری 66 سانتی متر و عرضش 22/8 سانتی متر است و ماشین در ویترینی شیشه ای به طول یک متر به مشتری تحویل داده می شود. خریداران 40 هزار انتخاب برای رنگ ماشین دارند و اگر رنگ مورد علاقه خود را پیدا نکنند، رولزرویس رنگ دلخواه آن ها را برایشان می سازد.

اضافه کردن امکانات سفارشی به رنگ محدود نمی شود. مشتری می تواند طرح داشبورد، جنس چوب، تودوزی و دیگر امکانات ماشین را هم با سلیقه خود تعیین کند.

کسانی که از رولزرویس مدل اصلی کالینان را خریده باشند هم می توانند مدلی کاملا شبیه به ماشین خود سفارش دهند و تزیینات داخل اتاق تا حتی دوخت های تودوزی هم شبیه به ماشین اصلی خواهد بود.

رولزرویس می گوید قیمت پایه هر مدل مینیاتوری کالینان بدون امکانات سفارشی حدود هفده هزار دلار است.

تحقیقات ولوو نشان داده رانندگان درباره خطر رانندگی با سرعت زیاد اطلاع کافی ندارند

آرام برانید

ولوو اعلام کرده برای کاهش خطر مرگ هنگام تصادف، از این به بعد سرعت ماشین هایش را به 180 کیلومتر در ساعت محدود خواهد کرد. محدود کردن سرعت، بخشی از برنامه مفصل تر ولوو برای کمک به رساندن تعداد تلفات ناشی از تصادف به صفر است. حدبیشتر سرعت برخی مدل های این کارخانه در حال حاضر به 250 کیلومتر در ساعت می رسد.

ولوو همچنین سیستم تازه ای به ماشین هایش اضافه خواهد کرد که به راننده اجازه می دهد برای سرعت ماشین محدودیت تعیین کند. مالک ماشین می تواند حدبیشتر سرعت را بین 50 تا 180 کیلومتر در ساعت تعیین کند. در این صورت اگر جوانان یا رانندگان کم تجربه ماشین را برانند در خطر کمتری خواهند بود.

مالین اکهولم، مدیر بخش ایمنی ولوو می گوید حدبیشتر سرعت تعیین شده از حدبیشتر سرعت قانونی در همه کشور ها بیشتر است. به گفته او گرچه 180 کیلومتر هنوز هم سرعت بالایی است، اما به هر حال یک محدودیت است و ولوو با این کار می خواهد توجه جامعه را به خطر سرعت بالا جلب کند.

ولوو می گوید تحقیقاتش نشان داده که رانندگان درباره خطرات رانندگی با سرعت بالا اطلاع کافی ندارند. علاوه بر سرعت زیاد، مستی و حواس پرتی دو عامل دیگری است که به گفته ولوو هنگام رانندگی امنیت سرنشینان و عابران را به خطر می اندازد.

منبع: فرادید

به "آگهی جنجالی فولکس واگن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آگهی جنجالی فولکس واگن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید