کره جنوبی برای صادرات محموله پزشکی به ایران مجوز گرفت

به گزارش کتاب یار مهربان به نقل از رویترز، کره جنوبی می تواند بر اساس یک برنامه ویژه از ماه آینده میلادی صادرات این کالاها را به ایران آغاز کند.

کره جنوبی برای صادرات محموله پزشکی به ایران مجوز گرفت

وزارت خارجه کره جنوبی در تاریخ 4 فروردین اعلام کرده بود که با ایالات متحده و سایر کشورهای ذیربط در مورد ازسرگیری صادرات بشرمحبت آمیز کره جنوبی به ایران از طریق تراکنش های تجاری بر اساس تسویه حساب مبتنی بر وُن (واحد پولی کره جنوبی) در حال رایزنی است.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرده است برای کمک به مقابله با کرونا در ایران، کره جنوبی به دنبال ایجاد سازوکار جدیدی برای داد و ستد با ایران، مشابه با کانال مالی سوئیس، است.

دولت سوئیس روز 7 بهمن سال گذشته گفت که سازوکار بشرمحبت آمیز برای صادرات مواد غذایی و دارو به ایران از روز هفتم بهمن فعال شده است.

در گزارش یونهاپ به جزئیات برنامه ویژه صادرات کره جنوبی به ایران اشاره نشده ولی به نقل از یک مقام وزارت خارجه این کشور آمده است که بر اساس مجوز دولت آمریکا، کره جنوبی مجاز به انجام برخی معاملات با ایران است، حتی اگر این معاملات از مشمول تحریم بانک مرکزی ایران از سوی آمریکا باشند.

این دیپلمات کره ای همچنین گفته است در این برنامه ویژه، شرکت های کره ای تلاش می کنند با انجام مراقبت های لازم، کمک های انسان محبت آمیز حتماً به دست مردم ایران برسد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کره جنوبی برای صادرات محموله پزشکی به ایران مجوز گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی برای صادرات محموله پزشکی به ایران مجوز گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید