چاره ای جز برگزاری لیگ نیست، قهرمان را باید در زمین معین کرد

به گزارش کتاب یار مهربان، پرویز مظلومی در تبادل نظر با خبرنگاران در خصوص شروع دوباره لیگ نوزدهم از اواخر خردادماه گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه تمام شغل های پرخطر هم باز شده و همه به دنبال کسب و کار خود هستند، فوتبال هم نباید از این قاعده مستثنی باشد. می توان با رعایت کلیه نکات بهداشتی و تعهد به پروتکل ها، لیگ را شروع کرد تا دوباره شاهد شور و نشاط در بین علاقه مندان به فوتبال باشیم. اگر چه تماشاگران نمی توانند به استادیوم راه پیدا نمایند اما همین که فوتبال شروع گردد و ادامه لیگ را ببینند برای آنها جذابیت دارد.

چاره ای جز برگزاری لیگ نیست، قهرمان را باید در زمین معین کرد

وی اضافه کرد: نمی توان به طور کلی فوتبال را تعطیل کرد. البته نباید خود را با کشورهای صاحب نام جهان مقایسه کنیم زیرا زیرساخت های آنها و امکاناتشان با ما بسیار متفاوت است. در حال حاضر و در حالی که سه ماه از تعطیلی لیگ می گذرد، تیم ها هزینه های زیادی را باید پرداخت نمایند و این هزینه ها برای فوتبال ما جبران ناپذیر است. بنابراین با رعایت نکات بهداشتی می توان لیگ را آغاز کرد به شرط آنکه همه برای رعایت این نکات تصمیم جدی داشته باشند تا کسی خدای ننموده دچار بیماری نگردد.

مظلومی در مورد آغاز لیگ از اواخر خردادماه گفت: بعضی از تیم ها اصرار و پافشاری دارند که لیگ آغاز گردد، بعضی هم چندان تمایلی ندارند اما بالاخره باید هم قهرمان مشخص گردد و هم سهمیه لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آینده مشخص گردد تا ببینیم چه تیم هایی می توانند وارد لیگ قهرمانان آسیا شوند.

وی با انتقاد از نظارت ضعیف بر روی لیگ های پائین تر در مورد رعایت نکات بهداشتی توضیح داد: من شنیده ام که در لیگ های پائین تر، تنها یک آزمایش خون می گیرند و اصلاً تست کرونایی وجود ندارد. به اعتقاد من باید نظارت بیشتری گردد و اگر می خواهیم بر روی لیگ برتر هم نظارت و دقت بیشتری داشته باشیم یک جایی باید مشخص گردد تا همه تیم ها در آن مکان و با نظارت وزارت بهداشت و فدراسیون ورزشی- پزشکی تست کرونا داده تا شرایط بازیکنان مشخص گردد.

وی در مورد اینکه بعضی تیم ها و حتی گفته می گردد تیم استقلال هم خواهان تعطیلی ادامه لیگ است، گفت: در این خصوص باید مسئولان فوتبال کشور تصمیم بگیرند اما اگر قرار باشد ادامه لیگ را تعطیل کنیم باید سال آینده هم لیگی نداشته باشیم. زیرا مشخص نیست این ویروس تا چه زمانی وجود خواهد داشت بنابراین باید اصول بهداشتی را رعایت نموده و لیگ را آغاز کنیم.

مظلومی در مورد احتمال مصدومیت بازیکنان به دلیل تعطیلات سه ماهه و پر فشار بودن تمرینات تیم های لیگ فزونی گفت: شک نکنید همه در حال تمرین بودند وقتی بازیکن پرسپولیس مصاحبه می نماید و می گوید 70 درصد آماده است این نشان می دهد که تمرین فقط در خانه و فضای مجازی نبوده بلکه به صورت انفرادی تمرینات انجام گرفته که بازیکن تا این حد از خود مطمئن است و می گوید از لحاظ بدنی آماده آغاز لیگ است.

وی در ادامه اظهار داشت: نقش مربیان بدنسازی در این روزها بسیار حساس و کلیدی است. آنها باید به گونه ای بازیکنان را آماده نمایند که دچار آسیب دیدگی نشوند. به اعتقاد من تیم ها باید تمرکز خود را برای آمادگی جسمانی بگذارند تا مسائل فنی. زیرا بازیکنان شناخت خوبی از هم دارند و تا حدودی درک کارهای تاکتیکی برایشان راحت تر است اما نقش بدنسازی بسیار حساس است و آمادگی جسمانی می تواند بازیکنان را از مصدومیت دور کند.

سرمربی پیشین استقلال در سرانجام و در مورد اینکه چه تیمی در سرانجام این فصل قهرمان خواهد شد، گفت: روی کاغذ شانس پرسپولیس از همه بیشتر است اما استقلال، تراکتور و سپاهان هم هنوز شانس دارند. خصوصاً استقلال که یک بازی کمتر نسبت به بقیه تیم ها دارد و می تواند مدعی باشد اما در مجموع فوتبال قابل پیش بینی نیست و به اعتقاد من باید قهرمان در طول بازی ها مشخص گردد نه بر روی کاغذ.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چاره ای جز برگزاری لیگ نیست، قهرمان را باید در زمین معین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاره ای جز برگزاری لیگ نیست، قهرمان را باید در زمین معین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید