سوارز و نماینده اتحادیه فوتبال اروگوئه به کمیته انضباطی فیفا احضار شدند

به گزارش کتاب یار مهربان، خبرنگاران: مهاجم تیم ملی اروگوئه و نماینده اتحادیه فوتبال این کشور بابت ارائه توضیحات بابت جنجالی که در بازی سلسته و تیم ملی ایتالیا رخ داد به کمیته انضباطی فیفا فراخوانده شدند.

سوارز و نماینده اتحادیه فوتبال اروگوئه به کمیته انضباطی فیفا احضار شدند

به گزارش کتاب یار مهربان، سایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در خروجی خود گفت پروسه بررسی تخلف انضباطی لوئیز سوارز، مهاجم تیم ملی اروگوئه را به خاطر حرکت ناپسند وی در درگیری با جورجو کیه لینی، مدافع تیم ملی ایتالیا که مصداق بارزی از نقض بند 48 قانون انضباطی فیفا است، آغاز کرده است.

در جریان این بازی که در دور سوم دیدارهای مرحله گروهی جام جهانی 2014 برگزار گشت، سوارز به شیوه ای کاملا ً غافلگیر کننده شانه جورجو کیه لینی، مدافع آتزوری را گاز گرفت که این اتفاق با وجود اعتراض گسترده ایتالیایی ها از چشم داور پنهان ماند.

این اتفاق موج منفی گسترده ای را علیه سوارز در رسانه های جهان به خصوص رسانه های انگلیسی ایجاد و فیفا را ترغیب کرد که پرونده ای را برای بررسی جنجال مهاجم لیورپول آغاز کند.

فیفا در این خصوص بیانیه ای را در سایت خود منتشر کرده که در آن آمده است: فیفا اعلام می کند که پروسه رسیدگی به تخلف انضباطی لوئیز سوارز که در جریان دیدار تیم های ملی اروگوئه و ایتالیا صورت گرفت را آغاز کرده است. این بازیکن و اتحادیه فوتبال اروگوئه احضار شده اند تا توضیحات لازم و هرگونه مدرک در رابطه با این حادثه را تا بامداد فردا به وقت ایران به کمیته انضباطی فیفا ارائه کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: طبق بند 77 از قانون انضباطی فیفا، کمیته انضباطی مسئول رسیدگی و مجازات آن دسته از تخلفاتی است که از دید داوران بازی ها پنهان مانده اند. همچنین طبق بند 96 قانون انضباطی فیفا، هرگونه مدرکی که به اثبات حقیقت کمک کند مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این مدرک می تواند گزارش تیم داوری، گزارش کنندگان هر یک از دو تیم، شاهدان عینی، ابزار های رسانه های شامل صوت و تصویر باشد.

طبق آخرین گزارش های رسانه های اروپایی، جنجالی که سوارز به راه انداخته و برای سومین بار در دوران بازیگری او رخ داده است، ممکن است او را از 24 بازی یا دو سال حضور از تمام فعالیت های مرتبط با فوتبال محروم کند.

منبع: تسنیم

به "سوارز و نماینده اتحادیه فوتبال اروگوئه به کمیته انضباطی فیفا احضار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوارز و نماینده اتحادیه فوتبال اروگوئه به کمیته انضباطی فیفا احضار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید