سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری تا 3 ماه دیگر آماده می شود

به گزارش خبرنگاران، در نخستین جلسه فروم اشتراک گذاری و تحلیل اطلاعات تهدیدات سایبری در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) اعلام شد که پروژه پیاده سازی سامانه پایش امنیتی تهدیدات، تا 3 ماه آینده به انتها رسیده و آماده بهره برداری است.

سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری تا 3 ماه دیگر آماده می شود

افسانه معدنی مجری این پروژه در این جلسه گفت: با توجه به اینکه پروژه پیاده سازی سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری، روزهای پایانی خود را پشت سر می گذارد، قرار شد تا اطلاعات اولیه از اشتراک گذاری و تحلیل اطلاعات تهدیدات سایبری ارائه شود.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این فروم، ارائه آخرین دستاوردها و خروجی محصولی بود که توسط یکی از مجموعه های پژوهشگاه ICT نهایی و به پایان رسیده است تا ضمن آن، شرح کلی از اقدامات اخیر عنوان شود.

مجری پروژه پیاده سازی سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری تاکید کرد: مفهوم اشتراک گذاری اطلاعات یک مفهوم جدید بوده که قرار است نوعی همسانی برای مقابله با تهدیدات شبکه های ارتباطی باشد؛ لذا لازم است مفاهیم و ترمینولوژی در اکوسیستم برگزار و کلیت مطالب در قالب 2 فروم ارائه شود.

این پژوهشگر گفت: همچنین قرار است به بهانه برگزاری این فروم ها، تمام چالش ها و فرایندهای دستیابی به خروجی فعلی را با متخصصان و عوامل درگیر با این محصول به چالش بگذاریم تا در صورت پیشنهاد و ایده ای، آن را ارائه کنند.

به گفته معدنی، مخاطبان این فروم می توانند علاوه بر متخصصان و صاحبان فن در زمینه امنیت شبکه، دانشگاهیان و نخبگان هم باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری تا 3 ماه دیگر آماده می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری تا 3 ماه دیگر آماده می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید