جزئیات توافق فدراسیون فوتبال با کی روش

به گزارش کتاب یار مهربان، کارلوس کی روش، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان امروز (شنبه) در صفحه اینستاگرام خود از توافق مالی با فدراسیون فوتبال ایران خبر داد و اعلام کرد این پرونده بسته شده است.

جزئیات توافق فدراسیون فوتبال با کی روش

چالش کی روش و فدراسیون فوتبال در خصوص پاداش سومی جام ملت های آسیا 2019 بود، در حالی که این دوره از رقابت ها دیدار رده بندی و مقام سومی نداشت و در اصل سرمربی سابق تیم ملی با توجه به قراردادی که فدراسیون فوتبال با او بسته بود برای مقامی که وجود نداشت طلب پاداش کرده بود. 200 هزار دلار، مبلغی بود که کی روش از فدراسیون فوتبال بابت کسب مقام سومی طلب و به فیفا شکایت کرده بود.

پس از رای فیفا به سود کی روش، فدراسیون قصد داشت پرونده را به CAS ببرد، اما از این کار پشیمان شد تا توسط مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال با او به توافق برسند. نبی ارتباط خوبی با کی روش دارد و به همین دلیل از رفتن پرونده به دادگاه حکمیت ورزش جلوگیری کرد تا با رایزنی این مشکل به صورت مسالمت آمیز حل شود.

طبق اطلاعات کسب شده، کی روش در این زمینه تخفیفی به فدراسیون فوتبال داده، اما بخش زیادی از مبلغ 200 هزار دلار را دریافت کرده است. گویا کی روش بیش از 50 درصد از این مبلغ را از منابعی که فدراسیون فوتبال نزد فیفا دارد دریافت کرده تا به این شکل پرونده مالی او با فوتبال ایران بسته شود. این در حالی است که پیش از این اعلام شده بود او تمام مبلغ 200 هزار دلار را به موسسه خیریه ای در ایران بخشیده، اما حالا مشخص شده که اینگونه نبوده است.

منبع: فرارو

به "جزئیات توافق فدراسیون فوتبال با کی روش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات توافق فدراسیون فوتبال با کی روش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید