جزئیات بازداشت زن استرالیایی در ایران ، گیلبرت به 10 سال حبس محکوم شد

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه خانم گیلبرت شهروند استرالیایی به اتهام نقض امنیت ملی ایران دستگیر شده، گفت که این فرد دوره محکومیت خود را با برخورداری از همه حقوق قانونی طی می کند.

جزئیات بازداشت زن استرالیایی در ایران ، گیلبرت به 10 سال حبس محکوم شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، سید عباس موسوی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد مطالب مندرج در برخی رسانه های استرالیایی در مورد شرایط خانم گیلبرت شهروند استرالیایی گفت: ایشان به اتهام نقض امنیت ملی ایران دستگیر شده و دادگاه صالحه نیز با رعایت تمام قوانین مربوطه حکم مقتضی صادر کرده است.

موسوی اضافه نمود: تجربه نشان داده است جمهوری اسلامی ایران تسلیم جوسازی های سیاسی و تبلیغاتی نمی شود و این شهروند استرالیایی مانند هر محکوم دیگری که حکم قضایی دارد، دوره محکومیت خود را با برخورداری از همه حقوق قانونی طی می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه اضافه نمود: افکار عمومی نحوه برخورد دولت استرالیا با خانم نگار قدس کنی را فراموش نمی کنند که بدون ارتکاب کمترین جرمی بازداشت و 28 ماه رفتار غیرانسانی با وی صورت گرفت؛ وضع حمل در زندان، جدا کردن نوزاد شیرخوار از مادر، مخالفت با درخواست حصر در منزل به جای زندان، محرومیت از دیدار منظم نوزاد و در نهایت استرداد به آمریکا با نقض تعهدات کنسولی از جمله رفتارهای خلاف قانون و حقوق بشری است که با خانم قدس کنی صورت گرفت.

به گزارش فارس، اخیرا جولی کینگ یک زن بریتانیایی-استرالیایی و مارک فرکین نامزد استرالیایی او که اوایل سال جاری میلادی در ایران بازداشت شده بودند، آزاد شدند. با این حال نفر سوم به نام کیلی مور گیلبرت که تابعیت بریتانیایی-استرالیایی دارد، همچنان در بازداشت به سر می برد.

پیش از این، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه اواخر شهریور ماه در مورد بازداشت سه تبعه استرالیایی با تأیید این خبر گفته بود: این موضوع صحت دارد و این افراد در 2 پرونده هستند و هر 2 منتهی به صدور کیفرخواست شده است. در یک پرونده 2 نفر مبادرت به عکسبرداری از مناطق نظامی و ممنوعه کردند که این عکس ها در حافظه دوربین کشف شده و وجود دارد. در پرونده دیگر موضوع جاسوسی برای کشور دیگری است و دادگاه قضاوت می کند که این فرد مجرم هست یا خیر.

گفتنی است گیلبرت به 10 سال حبس محکوم شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات بازداشت زن استرالیایی در ایران ، گیلبرت به 10 سال حبس محکوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بازداشت زن استرالیایی در ایران ، گیلبرت به 10 سال حبس محکوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید