تصاویر، امدادرسانی به حادثه دیدگان طوفان ویرانگر ژاپن ادامه دارد

به گزارش کتاب یار مهربان، با گذشت دو روز از طوفان ویرانگر هاگیبیس در ژاپن و برجا ماندن دستکم 35 کشته، ده ها هزار امدادگر و نظامی این کشور همچنان در جست وجو برای بازماندگان این حادثه هستند.

تصاویر، امدادرسانی به حادثه دیدگان طوفان ویرانگر ژاپن ادامه دارد

به گزارش گروه بین الملل کتاب یار مهربان، با گذشت دو روز از طوفان ویرانگر هاگیبیس در ژاپن که تاکنون دستکم 35 کشته برجای گذاشته است، ده ها هزار تن از نیروهای امداد، امروز (دوشنبه) همچنان در جستجوی بازماندگان این حادثه هستند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، طوفان هاگیبیس شنبه شب، ژاپن را درنوردید و ساعاتی قبل از آن هم بارش های سنگینی در این کشور به وقوع پیوست و در پی آن رودخانه ها سرریز شدند و رانش زمین رخ داد.

بنا بر این گزارش، بیش از 110 هزار امدادگر از جمله 31 هزار نظامی از شب گذشته تا صبح امروز برای یافتن افرادی که در این بلای طبیعی به دام افتاده اند، همکاری کرده اند.

خبرگزاری کیودو گزارش داده است که دستکم 20 نفر هنوز مفقود هستند.

با اینحال، آمار و ارقام یکشنبه شب دولت از میزان کشته ها کمتر از تعدادی بود که رسانه ها گزارش کردند و توکیو احتمالاً امروز آمار رسمی را به روزرسانی می کند.

آمار کشته ها روز گذشته (یکشنبه) بعد از آن بالا رفت که اجسادی از درون خانه های سیل زده و خودروها و ساختمان هایی که در رانش زمین محبوس شده بود، بیرون آورده شد.

از قربانیان این حادثه می توان به یک کارگر شهرداری اشاره کرد که خودروی وی در سیلاب فرورفته بود و پنج خدمه کشتی اشاره کرد که شنبه شب در توکیو واژگون شد.

بنا بر اعلام مقام های محلی، 57 هزار و 500 خانوار بدون برق هستند و 120 هزار نفر نیز با مشکل قطع آب روبرو شده اند.

طوفان هاگیبیس قدرتمندترین طوفانی به حساب می آید که در چندین دهه اخیر، توکیو را هدف قرار داده است. این طوفان با بادهایی با سرعت 216 کیلومتر در ساعت همزاه بوده و موجب بارش بارندگی های شدید، آب گرفتگی و رانش زمین شده و خسارات زیادی برجای گذاشته است.

این طوفان ده ها هزار نفر را روانه پناهگاه ها کرده است و بسیاری از آنها مطمئن نیستند که دیگر امکان بازگشت به خانه هایشان را داشته باشند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "تصاویر، امدادرسانی به حادثه دیدگان طوفان ویرانگر ژاپن ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر، امدادرسانی به حادثه دیدگان طوفان ویرانگر ژاپن ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید