بعیدی نژاد حرکت نفتکش آدریان دریا به مقصد آب های بین المللی را تایید کرد

به گزارش کتاب یار مهربان، سفیر ایران در لندن حرکت نفتکش آدریان دریا به مقصد آب های بین المللی را تایید کرد.

بعیدی نژاد حرکت نفتکش آدریان دریا به مقصد آب های بین المللی را تایید کرد

به گزارش گروه سیاست خارجی کتاب یار مهربان، حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن دقایقی پیش در صفحه توئیترش نوشت: در این لحظه تایید می کنیم که انتها 45روز پس از توقف در آبهای جبل طارق، نفتکش حامل نفت ایران حرکت خود به مقصد آبهای بین المللی را شروع کرد.

وی می افزاید: توجه زیاد سیاستمداران و افکار عمومی جهانی ومنطقه ای، نشان دهنده نتایج مهم سیاسی،بین المللی و حقوقی اقداماتی است که در این چند روز اتخاذ شد.

به گزارش فارس، بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن روز یکشنبه 27 مرداد ماه در توئیتی نوشت: از روز پنجشنبه که حکم برطرف توقیف نفتکش (گریس 1 - آدریان دریا) صادر شد کوشش شبانه روزی برای انجام رویه های بندری و استقرار تیم کامل خدمه کشتی در جریان است. تماس ها با شرکت هماهنگ کننده لحظه به لحظه است. با ورود دو تیم مهندسی متخصص از مسیرهای پروازی متفاوت به جبل طارق، انتظار می رود کشتی امشب حرکت کند.

به گزارش فارس، نفتکش گریس 1 حامل نفت خام ایران 13 تیر ماه از سوی تفنگداران دریایی انگلیس در جبل طارق توقیف شد. جمهوری اسلامی ایران این اقدام را راهزنی دریایی انگلیس خواند و بر برطرف توقیف هر چه سریعتر آن تاکید نمود.

پس از حدود 40 روز، بالاخره دیوان عالی جبل طارق روز پنجشنبه (24 مرداد) با نادیده دریافت درخواست آمریکا برای توقیف نفتکش به آزادی نفتکش گریس 1 حکم داد.

سفیر ایران در لندن همچنین روز یکشنبه 27 مرداد ماه اعلام نمود که تغییر نام این نفتکش از گریس 1 به آدریان دریا 24 تیرماه ثبت شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "بعیدی نژاد حرکت نفتکش آدریان دریا به مقصد آب های بین المللی را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعیدی نژاد حرکت نفتکش آدریان دریا به مقصد آب های بین المللی را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید