بحران کاهش تقاضای انرژی در آمریکا

به گزارش کتاب یار مهربان، تداوم شیوع گسترده کرونا در آمریکا مردم این کشور را خانه نشین نموده وشاهد آن هستیم که تقاضای حامل های انرژی در این کشور به کمترین میزان از سال های 1990 تا به امروز رسیده است.

بحران کاهش تقاضای انرژی در آمریکا

به گزارش گروه بین الملل کتاب یار مهربان، در ماه آوریل، اویل پرایس گزارش داد که شیوع ویروس کرونا باعث شده است، مصرف سوخت در آمریکا به کمترین میزان در 16 سال گذشته برسد.

به گزارش NPR این آمار به خوبی نشان داد که چقدر اوضاع مالی در آمریکا بد و اقتصاد این کشور چقدر ضعیف عمل نموده است.

کاردیف گارسیا، مجری برنامه پلنت مانی NPR گفت: میزان برقی که یک کشور مصرف می نماید با رشد یا کوچک شدن اقتصاد آن رابطه نزدیکی دارد.

وی گفت: این مسئله می تواند به ما بگوید که چقدر اوضاع مالی در واقعیت بدتر شده است و همچنین به ما می گوید چه زمانی فرایند بهبود اوضاع مالی شروع می گردد.

آمار های کنونی، اما نشان می دهد رسیدن مصرف حامل های انرژی در آمریکا به کمترین میزان در 16 سال گذشته در مقایسه با اتفاقات بعدی تقریبا هیچ بوده است، چرا که فاکس بیزینس این هفته با همکاری آسوشیتدپرس گزارش داد که مصرف سراسری انرژی در آمریکا طی ماه های نخست امسال به کمترین میزان بر بیش از 30 سال گذشته رسیده است.

در گزارش این موسسه آمده است که بنا به اعلام سازمان اطلاعات انرژی آمریکا مصرف ذغال سنگ برای فراوری برق و مصرف نفت برای فراوری بنزین و سوخت هواپیما در این کشور کاهش یافته است و این مسئله در دوره ماهانه به کمترین میزان از سال 1989 رسیده و بزرگترین کاهش ماهانه تقاضا برای حامل های انرژی از زمان ثبت آن ها از سال 1973 تا به امروز به شمار می رود.

پیش از این اوضاع اسفناک مالی که به خاطرشیوع کرونا و در نتیجه کاهش تقاضا برای حامل های انرژی در آمریکا منجر شد، بزرگترین کاهش مصرف در حامل های انرژی در آمریکا در دسامبر 2001 و پس از حادثه 11 سپتامبر بود که به اقتصاد این کشور شوک وارد کرد.

کاهش مصرف برق در آمریکا تنها شاخصی نبود که دستخوش تغییرات جدی در بهار امسال شد چرا که نحوه مصرف حامل های انرژی توسط مردم آمریکا هم تغییرات بزرگی را داشته است.

بنا به گزارش موسسه فوربس، در کره جنوبی، ایتالیا، و سیاتل دورکاری و استفاده از اینترنت طی چند هفته 40 درصد رشد کرد.

حالا در فرانسه هم 80 درصد ترافیک اینترنت مربوط به فیس بوک، یوتیوپ و نت فلیکس است و شرکت های ارائه دهنده خدمات مخابراتی در کوشش هستند تا نظم در حوزه خدمات دیجیتال را حفظ نمایند.

در گزارش فوربس آمده است، در حالی که دورکاری در شرایط کنونی متداول شده و 24 درصد کارمندان در آمریکا طی سال گذشته از خانه کار های خود را انجام داده اند، شیوع کرونا و متعاقبا خانه نشین شدن مردم این فرایند را به میزان چشمگیری افزایش داده و می تواند دوره جدیدی را در حوزه ارتباطات دیجیتال رقم بزند.

اویل پرایس در گزارش خود می گوید، گسترش استفاده از اینترنت توسط خانوار ها و دانش آموزانی که به صورت آنلاین در کلاس ها شرکت می نمایند، بخش قابل توجهی از دامنه شبکه های مخابراتی را به خود اختصاص داده و نشان می دهد که خانوار ها در شرایط کنونی که اقتصاد آمریکا درگیر رکود شده پول زیادی را صرف اینترنت می نمایند.

اما این یک طرف ماجراست و طرف دیگر شرکت هایی هستند که به خاطر دورکاری کارمندان و کمتر شدن احتیاج آن ها به فضای دفاتر و کاهش هزینه ها در حال خوشحالی هستند، اما کسی که در نهایت ضرر می نماید شرکت های فعال در حوزه انرژی در آمریکا هستند.

کاهش تقاضا برای حامل های انرژی به خصوص سوخت و بنزین شرکت های فعال در این حوزه ها را درگیر نموده و به همراه خود صد ها هزار فرصت شغلی را به قهقرا می برد.

اگرچه نهایتا شاهد افزایش تقاضا برای حامل های انرژی خواهیم بود، اما سؤال اینجاست که آیا ساختار مصرف انرژی در آمریکا در آینده شبیه به آنچه قبلا شاهد بودیم باقی خواهد ماند؟

در حالی که فرشته مرگ در اطراف صنعت ذغال سنگ دنیا و صنعت نفت شیل آمریکا پرسه می زند، بسیاری از شرکت ها و دولت ها در دنیا به فکر سرمایه گذاری در صنعت انرژی های پاک و تجدید پذیر افتاده اند که این مسئله می تواند منشا بحران جدیدی به خصوص در حوزه فراوری نفت در آمریکا باشد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بحران کاهش تقاضای انرژی در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران کاهش تقاضای انرژی در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید