ابهامات تجاری بلای جان نفت شد

به گزارش کتاب یار مهربان، نفت در معاملات روز آدینه به دلیل ابهامات موجود نسبت به توافق تجاری واشنگتن و پکن و رشد ذخایر آمریکا کاهش قیمت پیدا کرد.

ابهامات تجاری بلای جان نفت شد

به گزارش کتاب یار مهربان، بهای معاملات آینده نفت برنت 16 سنت یا 0.3 کاهش یافت و به 62 دلار و 13 سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز پنج شنبه با 0.9 درصد افزایش قیمت بسته شده بود.

بهای معاملات آینده نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 23 سنت یا 0.4 درصد کاهش پیدا کرد و به 56 دلار و 92 سنت در هر بشکه رسید. نفت آمریکا روز پنج شنبه 1.4 درصد افزایش قیمت داشت.

مناقشه تجاری میان آمریکا و چین که دو اقتصاد بزرگ دنیا هستند، رشد اقتصاد دنیای را آهسته نموده و باعث شده است تحلیلگران نرخ مورد پیش بینی از تقاضا برای نفت را پایین ببرند و نگرانی ها نسبت به اشباع عرضه در سال 2020 تشدید گردد.

وزیر بازرگانی چین روز پنج شنبه اعلام نمود که دو کشور در دو هفته گذشته برای لغو تعرفه های تجاری علیه صادرات یکدیگر در فازهای مختلف توافق تجاری موافقت نموده اند اما به زمان مشخصی اشاره نکرد.

اما پس از این که رویترز گزارش کرد این برنامه با مخالفت شدید در درون دولت آمریکا روبرو شده است، اظهارات وی مورد تردید نهاده شد.

به گفته استفن اینس، استراتژیست ارشد بازار در شرکت اکسی تریدر، نفت در وضعیت سکون نهاده شده زیرا معامله گران منتظر روشن شدن جزئیات بیشتری درباره توافق تجاری آمریکا و چین هستند.

موضوع دیگری که ذهن ناظران بازار نفت را به خود مشغول کرد، اظهارات محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک بود که هفته جاری گفت: به دلیل تحولات احتمالی مثبت در زمینه مناقشات تجاری، وی نسبت به دورنمای سال 2020 خوش بینی بیشتری دارد و به نظر رسید احتیاج به کاهش بیشتر فراوری نفت را کم اهمیت قلمداد کرد.

تحت توافق اوپک پلاس، شماری از کشورهای اوپک و غیراوپک شامل روسیه با هدف تقویت قیمت نفت، فراوریشان را به میزان 1.2 میلیون بشکه در روز تا مارس سال میلادی آینده محدود نموده اند. این فراوریکنندگان در روزهای پنجم و ششم دسامبر برای بازبینی سیاست فراوری خود در وین دیدار خواهند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، عامل دیگری که قیمت های نفت را تحت فشار کاهشی قرار داد رشد ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته به دلیل کاهش فراوری پالایشگاه ها و صادرات کمتر بود. طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، سطح ذخایر نفت در هفته منتهی به اول نوامبر به میزان 7.9 میلیون بشکه رشد کرد. همچنین ذخایر نفت در کاشینگ اوکلاهاما که هاب تحویل معاملات نفت است، 1.7 میلیون بشکه افزایش پیدا کرد.

در این بین، وزارت انرژی آمریکا اعلام نمود که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا رسما دن برویت 57 ساله را به سمت وزیر انرژی منصوب نموده است. وی که سابق بر این رئیس شرکت خودروسازی فورد موتور و رگولاتور انرژی ایالت لوییزیانا بود، جانشین ریک پری می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ابهامات تجاری بلای جان نفت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابهامات تجاری بلای جان نفت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید