آتش بلای جان مراتع طارم

به گزارش کتاب یار مهربان، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری طارم گفت: آتش در طارم مهار نشده است.

آتش بلای جان مراتع طارم

ضیاءالدین حسنلو در گفت وگو با کتاب یار مهربان، با اشاره به این که از ساعت 11 ظهر روز گذشته (سه شنبه 26 شهریور) آتش به جان مراتع این شهرستان افتاده است، اظهار کرد: طبق برآورد اولیه، پیش بینی می گردد حدود 200 هکتار از مراتع طارم در آتش سوخته باشد.

وی با بیان اینکه مراتع بالادست روستای لار و چفتان طعمه حریق شده است، ادامه داد: استاندار زنجان، معاونان و مسئولان مرتبط استانی و شهرستانی به صورت شخصی در مراتع حضور داشته و همه کوشش ها برای مهار آتش سوزی است.

این مسئول با بیان این که علی رغم همه کوشش ها تا این لحظه آتش مهار نشده است، بیان کرد: صعب العبور بودن و وزش باد شدید، مهار آتش را سخت نموده است.

حسنلو اعلام نمود: میزان خسارت بعد از خاموش شدن آتش برآورد خواهد شد.

اعزام 10 اکیپ آتش نشانی به مراتع طارم

حسن غفاری مسئول روابط عمومی آتش نشانی در گفت وگو با کتاب یار مهربان، اظهار کرد: تاکنون 10 اکیپ از سازمان آتش نشانی زنجان به محل حریق اعزام شده و علاوه بر آن نیروهای آتش نشانی شهرستان طارم نیز در این اطفای حریق همکاری دارند.

وی اضافه کرد: از آنجایی که اطفای حریق در مراتع و جنگل ها در زمره وظایف اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری است، نیروهای این اداره کل نیز در این عملیات حضور دارند.

غفاری میزان حریق را گسترده اعلام نمود و یادآور شد: شهروندان در صورت مشاهده حریق در مراتع و جنگل ها، پیش از پیشروی آتش با شماره 1504 تماس حاصل نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آتش بلای جان مراتع طارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش بلای جان مراتع طارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید