گِروسی: اگر ایران و قدرت های جهانی به توافقی نرسند، جامعه بین الملل با شرایطی کاملا جدید روبرو خواهد شد خبرنگاران

به گزارش کتاب یار مهربان، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت و گویی با اشاره به لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی از سوی ایران، درباره پیامدهای به نتیجه نرسیدن قدرت های جهانی با ایران بر سر فعالیت هسته ای آن هشدار داد.

گِروسی: اگر ایران و قدرت های جهانی به توافقی نرسند، جامعه بین الملل با شرایطی کاملا جدید روبرو خواهد شد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی کتاب یار مهربان، به نقل از شبکه ان. اچ. کی، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت و گویی اختصاصی با این شبکه هشدار داد که اگر ایران و قدرت های جهانی از جمله آمریکا درباره فعالیت هسته ای ایران به توافقی نرسند، جامعه بین المللی به خاطر پیشرفت هسته ای ایران با شرایطی کاملا جدید روبرو خواهد شد.

گروسی با اشاره به هشدار ایران در زمینه کاهش جدی دسترسی آژانس برای انجام دادن بازرسی هایش در ایران در پی لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی، گفت که این موضوع را از همان ابتدا بستر جدی دانسته بود و همین امر باعث تعجیل او برای سفر به تهران برای مذاکرات شد.

او لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی از سوی ایران را شکستی جدی برای جامعه بین المللی تلقی کرد.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که این نهاد بین المللی برای مدتی تا سه ماه، سامانه ای برای تداوم گردآوری اطلاعات با دوربین ها و دیگر تجهیزات نظارتی نصب شده در تاسیسات ایران ایجاد نموده است.

او ادامه داد که اگر ایران و کشورهایی که در این باره نگرانی هایی دارند، به توافقی سیاسی برسند، آژانس قادر خواهد بود به این داده ها دسترسی داشته باشد و به خاطر متوقف شدن اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران، راه دیگری برای گردآوری چنین اطلاعاتی وجود ندارد.

گروسی با اشاره به روزنه ای که تا سه ماه باز است، اظهار کرد که فضایی برای تمامی بازیگران از جمله ایران برای ادامه دادن به مذاکراتشان وجود دارد.

مدیرکل آژانس اضافه کرد که فکر می نماید اگر هیچ توافق سیاسی ای وجود نداشته باشد، نه تنها آژانس بین المللی انرژی، بلکه جامعه جهانی با شرایطی کاملا جدید روبرو خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گِروسی: اگر ایران و قدرت های جهانی به توافقی نرسند، جامعه بین الملل با شرایطی کاملا جدید روبرو خواهد شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گِروسی: اگر ایران و قدرت های جهانی به توافقی نرسند، جامعه بین الملل با شرایطی کاملا جدید روبرو خواهد شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید