کره شمالی: آمریکا باید مسائل امنیتی را در مذاکرات دوجانبه مطرح کند

به گزارش کتاب یار مهربان، یک روزنامه حامی کره شمالی تاکید کرد، آمریکا به منظور از سرگیری مذاکرات خلع سلاح هسته ای با این کشور باید حاضر به بحث بر سر مسائل امنیتی در مذاکراتی در سطح کاری باشد.

کره شمالی: آمریکا باید مسائل امنیتی را در مذاکرات دوجانبه مطرح کند

به گزارش کتاب یار مهربان، این روزنامه موسوم به چوسان سینبو در عین حال واشنگتن را از بابت به تاخیر افتادن از سر گیری مذاکرات دو کشور مقصر دانست.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، این مطلب در حالی از سوی روزنامه چوسان سینبو انتشار یافت که گزارش شد، کره شمالی دست به آزمایشات تسلیحاتی جدید از جمله با شلیک دو موشک کوتاه برد در اوایل روز شنبه به سمت دریای شرقی زده است که این باعث افزایش مجدد تنشها به رغم خاتمه یافتن یک رزمایش نظامی مشترک میان کره جنوبی و آمریکا شده است. این هفتمین مورد از پرتابهای موشکی کره شمالی از اواخر ماه ژوئیه تا کنون است.

در ادامه مطلب این نشریه نوشته شد: مذاکرات در سطح کاری که در پانمونجوم مورد توافق قرار گرفت زمانی می تواند اتفاق بیافتد که تیم مذاکره کننده آمریکا حاضر به یافتن راه حلی سازنده برای تامین منافع هر یک از طرفها از طریق تعامل با کره شمالی و بحث بر سر مسائل امنیتی دوجانبه مرتبط با آمریکا باشد.

اشاره این مقاله به یک دیدار غیرمنتظره دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در روستای مرزی پانمونجوم در مرز دو کره در اواخر ماه ژوئن است؛ دیداری که در طی آن این دو رهبر بر سر از سرگیری مذاکرات هسته ای دو کشور بعد از چند ماه بن بست توافق کردند.

در مقاله نشریه مذکور با اشاره به موضوع برگزاری رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی عنوان شد: مسئولیت به تاخیر افتادن مذاکرات در سطح کاری بین کره شمالی و آمریکا که طبق اعلام دونالد ترامپ، در عرض دو یا سه هفته دیگر آغاز خواهد شد، به دوش آمریکا است.

با خاتمه یافتن رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی، انتظار می رفت کره شمالی پرتابهای موشکی خود را متوقف کرده و به مذاکرات باز گردد اما کره شمالی همچنان به انتقادها و حملاتش علیه سئول و واشنگتن ادامه می دهد.

روز جمعه ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی در اظهاراتی به مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا حمله کرده و او را گیاهی مسموم در دیپلماسی آمریکا خواند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کره شمالی: آمریکا باید مسائل امنیتی را در مذاکرات دوجانبه مطرح کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: آمریکا باید مسائل امنیتی را در مذاکرات دوجانبه مطرح کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید