کارگاه علمی انسان شناسی علم و تکنولوژی برگزار می گردد

به گزارش کتاب یار مهربان، پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشکری کارگاه علمی انسان شناسی علم و تکنولوژی را 6بهمن ماه برگزار می نماید .

کارگاه علمی انسان شناسی علم و تکنولوژی برگزار می گردد

به گزارش کتاب یار مهربان به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، نهال نفیسی مدرس کارگاه و استاد گروه مطالعات فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی در این کارگاه ، مروری بر مردم نگاری به عنوان یک ژانر پژوهشی-نگارشی و تحولات آن در نیم قرن اخیر خواهد داشت.

او در ادامه به معرفی چند نمونه مردم نگاری در حوزۀ علوم و فناوری ها در جهان خواهد پرداخت به نحوی که شرکت کنندگان در این کارگاه درخواهند یافت که مردم نگاری در این حوزه می تواند چه طیفی از موضوعات، گروه ها، میدان ها و فعالیت ها را دربرگیرد و کدام ها بیشترین توجه را در سال های اخیر دریافت نموده اند.

با توجه به تحولات مردم نگاری، افراد مشارکت کننده در کارگاه علمی انسان شناسی علم و تکنولوژی با مفاهیمی همچون فرادست پژوهی، مردم نگاری چندمیدانی، شکاف ها / مخاطرات گفتمانی و سایر مفاهیمی که انسان شناسان در مواجهه با حوزۀ علوم و فناوری ها ابداع نموده اند و به کارِ مردم نگاری در این حوزه خواهد آمد آشنا می شوند.

این کارگاه که در پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار خواهد شد با مصاحبه پیرامون میدان های مناسب برای مردم نگاری در این حوزه در ایران و طرح سؤالات و دغدغه های شرکت کنندگان همراه خواهد بود .

منبع: میراث آریا

به "کارگاه علمی انسان شناسی علم و تکنولوژی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه علمی انسان شناسی علم و تکنولوژی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید