پرتغال: توقف صدور ویزا در ایران موقتی و به دلیل مشکل در بخش کنسولی است

به گزارش کتاب یار مهربان، وزارت خارجه پرتغال تاکید نمود که موضوع توقف صدور ویزا برای ایرانیان موقتی بوده و به دلیل مشکل در بخش کنسولی سفارت این کشور در تهران است و هیچگونه ارتباطی به روابط دوجانبه میان دو کشور ندارد.

پرتغال: توقف صدور ویزا در ایران موقتی و به دلیل مشکل در بخش کنسولی است

به گزارش گروه بین الملل کتاب یار مهربان، وزارت امور خارجه پرتغال طی بیانیه ای درباره علت توقف صدور ویزا در ایران اظهار داشت که درباره این موضوع برداشت اشتباهی اجرا شده است.

در حالی که عنوان شده بود پرتغال به دلایل امنیتی صدور ویزا برای ایرانیان را متوقف نموده، وزارت امور خارجه پرتغال اظهار داشت که دلایل امنیتی مربوط به شرایط کاری بخش کنسولی در تهران بوده که باید شناسایی و اصلاح گردد و زمانی که رفع شد، این امکان بوجود خواهد آمد که عملیات آن در سریعترین زمان ممکن از سر گرفته گردد.

در بیانیه وزارت خارجه پرتغال آمده است: تعلیق، اقدام احتیاطی است که توسط مقامات پرتغالی اتخاذ شده تا امنیت بخش کنسولی بهبود بخشیده گردد و ناشی از ارزیابی از شرایط امنیت عمومی در ایران یا هر جنبه دیگری از ماهیت سیاسی یا نهادی آن نیست.

پیشتر نیز در مجلس پرتغال و در خاتمه جلسه استماع، وزیر امور خارجه این کشور تاکید نمود که این تصمیم هیچ ارتباطی به کیفیت روابط دوجانبه پرتغال با تهران ندارد.

بعضی منابع خبری شامگاه سه شنبه خبر دادند که وزیر خارجه پرتغال از توقف موقت صدور ویزا برای ایرانیان خبر داده و دلیل این اقدام را نیز مسائل امنیتی ذکر نموده است.(جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پرتغال: توقف صدور ویزا در ایران موقتی و به دلیل مشکل در بخش کنسولی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتغال: توقف صدور ویزا در ایران موقتی و به دلیل مشکل در بخش کنسولی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید