پامپئو: هنگ کنگ دیگر خودمختار نیست

به گزارش کتاب یار مهربان، وزیر امور خارجه آمریکا کنگره را در جریان تحولات جدید هنگ کنگ و تغییر شرایط این دولتشهر تحت قانون جدید امنیتی اعلام شده از سوی چین قرار داد.

پامپئو: هنگ کنگ دیگر خودمختار نیست

به گزارش کتاب یار مهربان، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به کنگره در مورد تغییر شرایط هنگ کنگ در سایه تصویب قانون جدید امنیت ملی چین که خودمختاری هنگ کنگ را کاهش می دهد، اطلاع رسانی کرده است.

در 28 مه کنگره ملی جمهوری خلق چین لایحه ممنوعیت هرگونه اقدامات جدایی طلبانه، خرابکارانه و تروریستی به همراه هر نوع مداخله خارجی در هنگ کنگ را به رای خواهد گذاشت.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در حساب توییتر خود نوشت: امروز من به کنگره گزارش دادم که هنگ کنگ با توجه به شواهد و مدارک موجود، دیگر خودمختار نیست و به چین وابسته است. ایالات متحده پشت مردم هنگ کنگ ایستاده است.

وی گفت که طبق قوانین سیاسی هنگ کنگ، لازم است وزارت امور خارجه از استقلال قلمرو هنگ کنگ از چین اطمینان حاصل کند.

او افزود: پس از رصد دقیق تغییر و تحولات مربوط به هنگ کنگ، من امروز به کنگره گزارش کردم که قوانین بین الملل ایالات متحده که قبل از ژوئیه 1997 در هنگ کنگ اعمال می شده است، اجرا نمی شود .

این قانون جدید امنیت ملی چین موج جدیدی از اعتراضات را در هنگ کنگ به همراه داشته است. مردم از آن می ترسند که این لایحه آزادی و اختیارات اجرایی در منطقه را محدود کرده و شرایط ویژه هنگ کنگ و روابط با چین تضعیف نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پامپئو: هنگ کنگ دیگر خودمختار نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: هنگ کنگ دیگر خودمختار نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید