وراث متوفیان سهام عدالت بخوانند

به گزارش کتاب یار مهربان، طبق اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، در گام دوم فرایند آزادسازی سهام عدالت، شرایط انتقال سهام عدالت متوفیان به وسیله الکترونیکی فراهم می گردد.

وراث متوفیان سهام عدالت بخوانند

به گزارش ایسنا، در همین رابطه، کارشناسان شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال اجرا تست های نهایی روی میز خدمت یکی از سامانه های این شرکت هستند تا تمامی فرایند های انتقال سهام عدالت متوفیان غیر حضوری انجام گردد.

لازم به ذکر است؛ از روز دهم خردادماه 1399، سهام 46 میلیون و 500 هزار نفر مشمولان سهام عدالت آزادسازی شد. بر این اساس، دارندگان سهام عدالت که مدیریت مستقیم را انتخاب نموده اند، می توانند با مراجعه به درگاه sahamedalat.ir از شرایط دارایی خود در 36 شرکت بورسی و فرابورسی آگاه شوند.

این سهامداران همانند یک سهامدار عادی در بورس کشور قادر خواهند بود تمامی حقوق و منافع سهامداری را استیفاء نموده و از مزایای سهامداری بهره مند شوند. از جمله این حقوق و منافع نظارت همگانی میلیون ها نفر از هموطنان بر بنگاه های مالی پذیرفته شده در بورس، امکان شرکت در مجامع عمومی، دریافت سود، مشارکت در افزایش سرمایه، دریافت حق تقدم و انجام خرید و فروش سهام در بازار سرمایه است.

منبع: فرارو

به "وراث متوفیان سهام عدالت بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وراث متوفیان سهام عدالت بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید