نامه نگاری شهرداری برای بازنگری استانداردهای تاورکرین ها، فعالیت 300 تاور در تهران

به گزارش کتاب یار مهربان، مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران از مکاتبه شهرداری با سازمان استاندارد برای بازنگری در استانداردهای تاورکرین ها اطلاع داد.

نامه نگاری شهرداری برای بازنگری استانداردهای تاورکرین ها، فعالیت 300 تاور در تهران

مهدی صالحی در گفت و گو با کتاب یار مهربان، در خصوص وضعیت تاورکرین های فعال در شهر گفت: بر اساس آخرین پایش اجرا شده از تاور کرین های سطح شهر، حدود 300 دستگاه در سطح تهران در حال فعالیت هستند.

وی بیان اینکه تمامی تاورکرین های فعال گواهینامه بهره وری و اپراتور اخذ نموده اند، گفت: اما حوادث اخیر تاورها، نشان می دهد که کسب این گواهینامه ها حداقل کاری است که می بایست برای نظارت بر روی این تاورکرین ها انجام گیرد.

صالحی با بیان اینکه تاور کرین هایی در سطح شهر فعال هستند که سال فراوری آنها برای 1980 یا 1990 است گفت: عمر این تاورها بسیار زیاد است و پاس کردن گواهینامه ها و چک لیست ها حداقل کاری است که باید برای نظارت بر فعالیت این تاورهای قدیمی انجام دهند و به نظر می رسد باید اقدام جدی تری برای کنترل تاورها، صورت گیرد.

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران شهرداری تهران معتقد است که باید استانداردها و چک لیست های کنترلی تاورها مورد بازنگری قرار گیرد . آنالیز دو حادثه قبلی تاورکرین ها در تهران، نیز نشان داد که دستگاه دارای گواهینامه های مربوطه بوده است اما نهایتاً دچار سانحه شده است.

وی با تاکید بر بازنگری در استانداردهای تاورکرین ها گفت: البته این مهم در حوزه اختیارات شهرداری تهران نیست و تنها ما می توانیم نسبت به کنترل گواهی نامه های اخذ شده، اقدام کنیم اما در مکاتبه رسمی با سازمان استاندارد، درخواست نموده ایم که نسبت به بازنگری تاورکرین ها در پی حوادث اخیر در سطح شهر تهران اقدام نمایند چراکه تاورها گواهی لازم را داشتند اما باز هم حادثه ساز شدند و به نظر می رسد این مهم در دستور کار آنها قرار گیرد.

وی اضافه نمود: تجربه نشان داده است که صرف پاس کردن چک لیست ها و اخذ گواهینامه بهره وری و اپراتور برای تاورکرین های فعال در سطح شهر تهران که عمدتاً قدیمی هستند، جوابگو نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نامه نگاری شهرداری برای بازنگری استانداردهای تاورکرین ها، فعالیت 300 تاور در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه نگاری شهرداری برای بازنگری استانداردهای تاورکرین ها، فعالیت 300 تاور در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید