مردم در خرداد ماه چقدر سفر رفتند؟

به گزارش کتاب یار مهربان، ایسنا/ به دنبال تعطیلات و کاهش محدویت ها، سوال پیش می آید که مردم در خرداد ماه چقدر سفر رفتند؟

مردم در خرداد ماه چقدر سفر رفتند؟

داستان چیست؟

ولی تیموری گفته که آمارها پس از بازگشایی برخی تاسیسات گردشگری با رعایت پروتکل های بهداشتی ثبت شد. معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت که در مجموع 31 استان کشور 429 هزار و 321 سفر، 3 میلیون و 303هزار و 648 تردد و 4 میلیون و 179هزار و 318 نفر شب اقامت ثبت شده است.

به گفته تیموری جز مجموعه های آب درمانی ، همه تاسیسات گردشگری باز شده اند.

آمارهایی که معاون گردشگری گفت در بازه زمانی اول تا 16 خردادماه، پس از کاهش ترددهای بین استانی، درحالیکه دو تعطیلی عید فطر و نیمه خردادماه را دربر می گیرد، با وجود هشدارهای مکرر برای پرهیز از سفرهای غیرضروری ثبت شد. در این آمارها به مجموع سفرهای ریلی و هوایی اشاره ای نشده است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین از فعالیت آژانس های گردشگری از 18 خردادماه خبر داد. این درحالی است که تبلیغ تورهای گردشگری آژانس ها با پایان یافتن ماه رمضان و کاهش محدودیت ترددهای بین استانی از سر گرفته شده و به گفته آژانس دارها، تورهای گردشگری در تعطیلات نیمه خردادماه برگزار شدند. معاون گردشگری نیز پیش از تعطیلات چهاردهم و پانزدهم خردادماه در خبری اعلام کرده بود: محدودیتی برای برنامه ریزی، ساماندهی و اجرای تورهای گردشگری توسط فعالان بخش خصوصی وجود ندارد.

تیموری همچنین گفت: برای اطمینان از رعایت پروتکل های بهداشتی از 1 تا 16 خرداد، در مجموع 26 هزار و 213 بازدید از تاسیسات گردشگری اجرا شده است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اما به موضوع رسیدگی به شکایت و تخلفات تاسیساتی که پروتکل ها را رعایت نکرده اند، اشاره ای نداشت.

منبع: همگردی

به "مردم در خرداد ماه چقدر سفر رفتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم در خرداد ماه چقدر سفر رفتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید