زمان تکمیل فاز نهایی آبرسانی به غیزانیه

به گزارش کتاب یار مهربان، غلامرضا شریعتی در مراسم افتتاح فاز اول پروژه آبرسانی به غیزانیه که امروز 24 خردادماه در محل تصفیه خانه شهید الماسی برگزار گردید، اظهار کرد: فاز اول پروژه ای که اوایل سال 96 برای آبرسانی به بخش غیزانیه شروع شد بود، امروز به بهره برداری رسید. این طرح، بخش اصلی پروژه آبرسانی به غیزانیه است که در اجرای آن حدود 59 کیلومتر خط لوله کار شده است. ایستگاه های پمپاژ در این طرح نیز کاملا تعمیر و اصلاح شده اند.

زمان تکمیل فاز نهایی آبرسانی به غیزانیه

به گزارش ایسنا، وی اضافه نمود: با اجرای این فاز، امکان انتقال حداقل 9 هزار متر مکعب آب به تاسیسات نزهه وجود دارد و ظرفیت آن تا 17 هزار متر مکعب ایجاد شده است.

شریعتی با بیان اینکه در این طرح، هدررفت آب با اصلاح خطوط به حداقل رسیده است، گفت: پیش از انجام این عملیات و افتتاح طرح، روزانه 3 هزار متر مکعب آب به صفیره می رسید، اما اکنون روزانه 17 هزار متر مکعب آب به این تاسیسات می رسد.

وی اضافه نمود: خوشبختانه تامین آب برای 37 روستای بخش غیزانیه مقدور شده است که 12 روستا به صورت شبانه روزی و 18 روستا 10 ساعته و 7 روستا نیز در دهستان مشرحات آبدار شده اند.

استاندار خوزستان ادامه داد: مجموع هزینه های آبرسانی به بخش غیزانیه و دهستان مشرحات بیش از 65 میلیارد تومان است.

شریعتی در مورد فاز دوم طرح آبرسانی به غیزانیه گفت: در فاز دوم قرار است روستا های رامشیر که از چاه های کم توله آب دریافت می نمایند، از شرق اهواز جدا شوند تا تاسیسات کم توله تنها به روستا های شرق اهواز که 33 روستا هستند آبرسانی نمایند.

وی ادامه داد: فاز نهایی طرح آبرسانی به غیزانیه، یک خط 28 کیلومتری از صفیره به نزهه است که 8 کیلومتر از آن اجرایی شده و کار در 6 کیلومتر دیگر آن از چند روز پیش شروع شده است و باقی آن را نیز تقبل نموده ایم که با همکاری آبفای خوزستان اجرایی کنیم.

استاندار خوزستان اعلام کرد: با توجه به اینکه معارضاتی با نفت داریم، هماهنگی هایی با آن ها صورت گرفته تا در منطقه باشند و کار را با هماهنگی آبفا به سرعت پیش ببرند.

وی اضافه نمود: به مردم غیزانیه قول داده ایم در 50 روز آینده فاز نهایی آبرسانی به غیزانیه را تکمیل نموده و به بهره برداری برسانیم.

منبع: فرارو

به "زمان تکمیل فاز نهایی آبرسانی به غیزانیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان تکمیل فاز نهایی آبرسانی به غیزانیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید