دانشگاه فردوسی میزبان همایش ملی زراعت، گیاهپزشکی و بیوتکنولوژی

به گزارش کتاب یار مهربان، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اولین همایش ملی- دانشجویی زراعت، گیاهپزشکی و بیوتکنولوژی اردیبهشت ماه 98 به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می گردد.

دانشگاه فردوسی میزبان همایش ملی زراعت، گیاهپزشکی و بیوتکنولوژی

به گزارش کتاب یار مهربان، محمد کافی اظهار کرد: اولین همایش ملی- دانشجویی زراعت، گیاهپزشکی و بیوتکنولوژی به میزبانی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد و به مدت دو روز در 11 و 12 اردیبهشت ماه سال آینده با حضور احتمالی وزیر جهاد کشاورزی، وزیر علوم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و متخصصان عرصه کشاورزی و صنعت در مشهد مقدس برگزار می گردد.

وی با اشاره به شعار این همایش با عنوان دانشجوی پویا، راه گشای کشاورزی نوین است، اضافه کرد: با توجه به وجود بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و با توجه به اینکه دانشگاه فردوسی مشهد بیش از 40 سال است که در زمینه کشاورزی فعالیت می نماید، به همین دلیل با حمایت های اجرا شده از سوی وزارت علوم، اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی زراعت، گیاهپزشکی و بیوتکنولوژی، وزارت جهاد کشاورزی، پارک علم و فناوری و دیگر نهادهای مرتبط قرار است این همایش در مشهد برگزار گردد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: بنابر برنامه ریزی های اجرا شده قرار است در حاشیه این همایش دو روزه نیز جشنواره عکس رویش، نمایشگاه، استارت آپ و پنل های تخصصی با حضور اندیشمندان، صاحب نظران و اساتید این حوزه برگزار گردد.

کافی گفت: ما در این همایش به دنبال این هستیم که دانشجویان نوآوری ها، تحقیقات و دستاوردهای خود در این سه حوزه را با مراکز تولیدی، تحقیقاتی و پژوهشی به اشتراک گذاشته و سرانجام نامه ها ، مقالات و پژوهش های کاربردی را با همکاری صنعت به مرحله اجرا برسانند.

وی توضیح داد: یکی از مهم ترین ویژگی های این همایش این است که تمامی اقدامات و مسئولیت های آن برعهده دانشجویان است و مدیران عالی دانشگاه و دیگر مسئولان استانی و کشوری نیز در اولین همایش زراعت، گیاهپزشکی و بیوتکنولوژی صرفا نقش مشاور را دارند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد خاطر نشان کرد: از دیگر اهداف برگزاری این همایش می توان به این مسئله اشاره نمود که ما به دنبال ایجاد خلاقیت و کارآفرینی در میان دانشجویان هستیم و به همین دلیل از دانشجویان فارغ التحصیل پیروز، صنایع و هلدینگ ها و شرکت های دانشجویی پیروز دعوت نموده و آن ها را به عنوان یک فرصت شغلی به دانشجویان معرفی می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دانشگاه فردوسی میزبان همایش ملی زراعت، گیاهپزشکی و بیوتکنولوژی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه فردوسی میزبان همایش ملی زراعت، گیاهپزشکی و بیوتکنولوژی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید