خرید اینترنتی شکلات، چگونه اعتماد کنیم؟

به گزارش کتاب یار مهربان، خبرنگاران: اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم باید بگوییم که در میان خوراکی های خوشمزه و تنقلات، شکلات با اختلاف زیادی حرف اول را می زند. تا جایی که حتی در بسیاری از شرایط برای افراد تبدیل به عادت شده و به عنوان یک عضو جدایی ناپذیر در میان خوراکی ها شناخته می گردد. در این مطلب با شما هستیم تا به موضوع خرید اینترنتی شکلات بپردازیم و شما را در انتخاب شکلات موردعلاقه تان یاری کنیم.

خرید اینترنتی شکلات، چگونه اعتماد کنیم؟

فواید شکلات

در وهله اول باید بگوییم که شکلات علاوه بر آنکه طعم فوق العاده ای دارد می تواند مزایا و فواید بسیاری را نیز به دنبال داشته باشد. برای مثال باید بگوییم که یکی از تأثیرات مثبت خوردن شکلات ترشح هورمون اندورفین است. این هورمون معمولاً در اثر ورزش و رویداد های خاص این چنینی در بدن ترشح می گردد. این هورمون در ایجاد احساس لذت و خوشی یاری نموده و حس و حال بهتری را در وجود فرد به وجود می آورد.

علاوه بر این مصرف شکلات می تواند تا اندازه بسیار زیادی به کاهش استرس یاری نموده و در افزایش جریان خون رسانی به مغز نیز تأثیرگذار باشد. به همین دلیل هم هست که با خوردن شکلات می توان به افزایش تمرکز و هم چنین تقویت حافظه یاری بسیاری کرد.

شاید جالب باشد بدانید که شکلات به دلیل برخورداری از فلاونوئید می تواند در محافظت از پوست صورت و همین طور افزایش مقاومت آن در برابر خورشید نیز بسیار مؤثر واقع گردد. با این حال به خاطر داشته باشید که مصرف شکلات هم مانند هر ماده غذایی دیگر نیازمند حفظ تعادل و اجتناب از زیاده روی خواهد بود.

انواع شکلات

به طور کلی شکلات هایی که امروزه در بازار تهیه و فراوری شده و به فروش می رسند انواع متفاوتی دارند که هر کدام از آن ها برای ذائقه های متفاوتی مناسب خواهند بود. در ادامه شما را با انواع شکلات آشنا می کنیم:

  • شکلات تلخ

این نوع از شکلات معمولاً به عنوان پرطرفدارترین نوع شکلات شناخته می گردد و به جهت خلوص بیشتری که دارد از فواید به مراتب بیشتری نیز برخوردار است. از میان فواید شکلات تلخ می توان به کاهش فشار خون، کنترل دیابت، کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، لاغری و... اشاره نمود.

  • شکلات سفید

این نوع از شکلات از کره کاکائو گرفته می گردد و از کالری بسیار زیادی نیز برخوردار است. به همین دلیل هم توصیه ما این است که تا جایی ممکن مصرف این نوع از شکلات ها را به لحاظ تأثیر بسیار آن در افزایش وزن در اولویت آخر خود قرار دهید.

  • شکلات شیری

یکی از اجزای تشکیل دهنده این نوع از شکلات شیر خشک است و به همین دلیل نیز به این نام خطاب می گردد. به همین دلیل هم معمولاً توصیه می نماید که اگر به پروتئین شیر حساسیت دارید تا جای ممکن از مصرف این نوع از شکلات ها اجتناب نمایید.

  • شکلات شیرین

این نوع از شکلات به لحاظ درصد بالاتری از شکر نسبت به سایر انواع به نام شکلات شیرین نامیده می گردد. به همین دلیل هم هست که هواداران طعم های شیرین معمولاً این نوع از شکلات را به عنوان گزینه های اول و آخر خود در نظر می گیرند.

  • شکلات مغزدار

یکی دیگر از انواع شکلات های خوشمزه ای که امروزه در بازار موجود هستند شکلات مغزدار است. این نوع از شکلات ها به عنوان نسل جدیدی از این تنقلات شناخته می شوند و معمولاً نیز با مغز های فندق، بادام، بسته، بادام زمینی، کشمش و... تهیه می گردند.

نکات خرید شکلات

شاید خرید شکلات در نگاه اول به نظرتان کار ساده ای بیاید و نیازمند داشتن اطلاعاتی کافی و یا حتی نکات خرید نیز نباشد. در پاسخ باید بگوییم که اصلاً این طور نیست. برای آنکه بتوانید شکلات باکیفیت و مناسبی را خریداری کنید باید نکات متفاوتی را مدنظر داشته باشید و با در نظر دریافت آن ها به محصول موردنظر خود دست یابید.

یکی از مسائلی که باید در انتخاب شکلات موردنظر خود به آن توجه داشته باشید تازگی محصول است؛ بنابراین حتماً پیش از خرید محصول به تاریخ فراوری و همین طور انقضای آن توجه کنید. توصیه می کنیم که به سراغ شکلات هایی بروید که تنها اندکی از زمان فراوری و ساخت آن ها گذشته باشد. به طور کلی شکلات های تلخ حداکثر یک سال، شکلات های سفید حداکثر 8 ماه و شکلات های شیری نیز حداکثر 6 ماه قابل مصرف خواهند بود. به همین دلیل هم هست که توجه به تاریخ فراوری شکلات تأثیر بسیار زیادی را در خرید شما خواهد داشت.

یکی دیگر از مواردی که باید در زمان خرید شکلات موردنظر خود توجه کنید بوی شکلات است. معمولاً شکلات های نامرغوبی که مواد افزودنی بسیاری دارند از کیفیت به مراتب کمتری برخوردار هستند و به همین دلیل نیز بوی ناخوشایندی دارند. علاوه بر این اگر این نوع از شکلات ها را مدت زیادی در فضای باز قرار دهید خواهید دید که بوی محیط را به خود جذب نموده و تغییر مزه نیز پیدا می نمایند.

مسئله مهم دیگری که می توان در رابطه با شکلات عنوان کرد ترد بودن آن است. به طور کلی هر چه شکلات شما تردتر باشد از مرغوبیت بالاتری نیز برخوردار است. برای فهمیدن این موضوع می توانید شکلات موردنظر خود را از وسط بشکنید و متوجه شوید که محصول موردنظر شما ترد هست یا خیر. توصیه می کنیم که به سطح شکسته شده شکلات توجه کنید. قسمت های شکسته شده شکلات های مرغوب دندانه های ظریفی داشته و از کیفیت بالاتری نیز برخوردار خواهند بود.

یکی دیگر از مسائلی که در ارزیابی معین کیفیت شکلات تأثیرگذار است شفافیت و براق بودن شکلات است. به طور کلی هر چه شکلات شما بیشتر صاف و بدون لک باشد از کیفیت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود؛ بنابراین حتماً در زمان خرید شکلات موردنظر خود به این مسئله نیز توجه لازم را داشته باشید.

نکته ای که در خاتمه می توان به آن اشاره نمود نیز توجه به رنگ شکلات است. به طور کلی هر چه شکلات شما تیره تر باشد از سلامت بیشتری نیز برخوردار خواهد بود. درصد کاکائوی موجود در شکلات ها تأثیر بسیاری زیادی در کیفیت آن ها خواهد داشت. به همین دلیل هم هست که غالباً شکلات های تلخ و تیره به لحاظ برخورداری از درصد بیشتری از کاکائو سالم تر بوده و ارزش غذایی بیشتری دارند.

خرید اینترنتی شکلات

امروزه به دلیل رشد فروشگاه های اینترنتی، امکان خرید اینترنتی شکلات نیز به راحتی فراهم شده است. علاوه بر این با توجه به شیوع ویروس کرونا نیز بهتر است که تا جای ممکن از خانه خارج نشوید و محصولات موردنظر خود را به وسیله سفارش های آنلاین خریداری کنید. امروزه وب سایت های بسیاری هستند که به طور مستقیم و یا غیرمستقیم به فروش آنلاین شکلات می پردازند. با خرید اینترنتی شکلات شما می توانید در زمان خود نیز صرفه جویی کنید و در کمترین زمان ممکن شکلات موردنظر خود را درب منزل تحویل بگیرید

اولین نکته ای که می توان در رابطه با خرید اینترنتی شکلات عنوان کرد انتخاب فروشگاه آنلاین معتبر است. طبیعی است که خرید مواد غذایی نیازمند یک فروشنده معتبر و قابل اعتماد است تا با عرضه محصولاتی سالم خیال شما را راحت نمایند. معمولاً با خرید شکلات از فروشگاه های اینترنتی معتبر می توانید آسوده خاطر باشید که محصول موردنظر شما تاریخ گذشته نیست و بر روی جلد آن نیز تاریخ انقضا و فراوری آن نیز به طور دقیقی درج شده اند؛ بنابراین به هر فروشگاه آنلاینی اعتماد نکنید و وب سایت موردنظر خود را با آنالیز هایی دقیق و تحقیقاتی مطمئن برگزینید.

برای انتخاب شکلات موردنظر در فضای آنلاین راه های بسیاری پیش رویتان واقع شده است که خرید اینترنتی شکلات را نیز به مراتب راحت تر می نماید. در وهله اول مطالعه تعیینات کامل شکلات، توجه به برند فراورینماینده، تاریخ انقضا و فراوری و... مواردی هستند که باید در تعیینات کلی محصول در نظر داشته باشید.

در کنار این مسائل توجه به نظرات کاربران نیز تأثیر بسیار زیادی در انتخاب شکلات موردنظر شما خواهد داشت. شما می توانید از تجربیات سایر افرادی که پیش از این شکلات موردنظر شما را مصرف نموده اند باخبر شوید و در نهایت نیز با در نظر دریافت تمامی این عوامل، محصول مناسبی را برای خود خریداری کنید.

یکی از ویژگی های مثبت خرید اینترنتی شکلات که باید به آن اشاره کنیم این است که شما می توانید محصولات موردنظر خود را فلیتر کنید. معمولاً فروشگاه های اینترنتی از امکان فیلتر ویژگی ها محصول از قبیل تعیین کردن برند، حدود قیمت و... برخوردار هستند و به همین دلیل نیز شما می توانید معیار هایی از قبیل قیمت شکلات و یا برند فراورینماینده آن را تعیین کنید و در نهایت نیز به محصول موردنظر خود دست یابید.

منبع: برترین ها

به "خرید اینترنتی شکلات، چگونه اعتماد کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید اینترنتی شکلات، چگونه اعتماد کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید