جزئیات جلسه شورایعالی مالی درباره افزایش قیمت ، یاری های حمایتی و معیشتی ماهانه پرداخت خواهد شد

به گزارش کتاب یار مهربان، جلسه شورای عالی هماهنگی مالی سران سه قوه با حضور اعضاء و سران سه قوه تشکیل شد.

جزئیات جلسه شورایعالی مالی درباره افزایش قیمت ، یاری های حمایتی و معیشتی ماهانه پرداخت خواهد شد

به گزارش کتاب یار مهربان، در ابتدای این جلسه پس از ادامه مباحث اصلاح ساختاری بودجه و اصلاح و مقاوم سازی اقتصاد، وزیر کشور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، گزارشی را از فرایند اجرای مصوبه جلسات گذشته سران قوا ارائه کردند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گزارشی درباره مصوبه مدیریت مصرف سوخت و همین طور طرح حمایت از معیشت اقشار کم درآمد ارائه کرد. سران سه قوه از زحمات و خدمات آقای رحمانی فضلی در اجرای طرح تشکر کردند.

در این جلسه همچنین بحث شد که همه قوا در دولت در اجرای این مصوبه، همکاری کامل خواهند کرد و از همه دستگاه ها و نهادهای کشور خواسته شد برای اجرای پیروز این طرح و تحقق اهداف آن، همکاری نمایند.

ایجاد عدالت اجتماعی، برخوردار شدن 60 میلیون ایرانی با تأکید بر خانوارهای کم درآمد، مبارزه با قاچاق سوخت، کاهش رانت، مدیریت مصرف و مقاوم سازی اقتصاد، از جمله اهداف این طرح است.

معاون رئیس قوه قضائیه و دادستان محترم کل کشور در این جلسه تأکید کردند که قوه قضائیه برای اجرای این طرح به طور کامل همکاری خواهد نمود.

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به قانون برنامه ششم توسعه و مصوبه سران قوا، خواهان مشارکت همه دستگاه ها برای اجرای پیروز این طرح شد.

در جلسه شورای عالی هماهنگی مالی سران قوا تاکید شد با توجه به تامین منابع، این یاری های حمایتی و معیشتی، ماهانه، بدون وقفه و به طور منظم پرداخت خواهد شد، بنابراین پرداخت های آبان ماه از هفته آینده شروع خواهد شد.

همچنین با اشاره به سهمیه بندی هایی که در حوزه حمل و نقل انجام گرفته در کنار عدم افزایش بهای گازوئیل، عنوان شد که این اقدامات برای کنترل قیمت های حمل و نقل کافی است اما در عین حال چنانچه اقدامات دیگری احتیاج باشد، انجام خواهد گرفت.

در ادامه جلسه شورای عالی هماهنگی مالی سران قوا، بحث مدیریت متمرکز با مولدسازی های دارایی های دولت از املاک، ساختمان ها و بهینه سازی استفاده و جلوگیری از افزایش هزینه، پیگیری شد و تصمیم گیری درباره این موضوع به جلسه آینده شورا موکول شد.

براساس مباحثی که در این جلسه انجام شد، هرگونه استفاده از املاک و دارایی های دولتی و شرکت های دولتی تحت نظارت و مدیریت هدفمند قرار می گیرد و نسبت به واگذاری اموال مازاد و تخصیص به اعتبارات عمرانی، اقدام خواهد شد.

کوچک سازی دولت، افزایش اعتبارات بخش اشتغال و فراوری، جلوگیری از گسترده تر شدن دولت و یاری به بودجه های عمرانی از جمله فواید این طرح عنوان شد.

علی ربیعی نیز در گفت وگو با بخش خبری شبکه یک سیما درباره برگزاری جلسه شورای عالی مالی کشور گفت: ما در مباحث اصلاح ساختار بودجه کشور و اقتصاد چهل و دومین جلسه شورای عالی مالی را برگزار کردیم و در این جلسه ابتدا گزارشی از سوی آقای عبدالرضا رحمانی فضلی درباره چگونگی افزایش قیمت بنزین ارائه شد و سپس آقای نوبخت نیز گزارشی را به حاضران جلسه ارائه کردند.

وی ادامه داد: سران قوا از کوشش وزیر کشور برای اجرای طرح افزایش قیمت بنزین تشکر کردند و خواهان همکاری همه دستگاه ها و قوا برای اجرای بهتر آن شدند.

سخنگوی دولت با تاکید بر این که یکی از موضوعات مطرح شده در این نشست چگونگی اجرای این طرح و تاکید بر حفظ و اجرای عدالت اجتماعی بود گفت :ما در این جلسه در خصوص لزوم برقراری عدالت اجتماعی و برخوردار شدن 60 میلیون نفر در کشور از مزایای این طرح و از جمله خانوده های کم درآمد بحث کردیم.

ربیعی با تاکید بر هماهنگی کامل قوه قضاییه با این طرح، اظهار کرد: هدف مهم ما از اجرای این مبارزه با قاچاق بود و نیز به مدیریت مصرف و بهتر شدن شرایط مالی توجه داشتیم که در این زمینه بحث و آنالیز هایی صورت گرفت.

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات جلسه شورایعالی مالی درباره افزایش قیمت ، یاری های حمایتی و معیشتی ماهانه پرداخت خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جلسه شورایعالی مالی درباره افزایش قیمت ، یاری های حمایتی و معیشتی ماهانه پرداخت خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید