جاسوسی از کاربران دستیار صوتی سیری اپل

به گزارش کتاب یار مهربان به نقل از ورج، پیش از این تعیین شده بود که برخی شرکت های بزرگ فناوری که دستیارهای صوتی هوشمند برای دریافت و اجرای فرامین صوتی کاربران عرضه کرده اند، از افراد جاسوسی کرده و به صدای مشتریان خود گوش می دهند؛ بدون آنکه رضایت آنها را جلب کنند. حال تعیین شده اپل نیز که مدعی احترام به حریم شخصی کاربران است، در این زمینه شرایط بهتری نسبت به رقبای خود مانند آمازون، گوگل و مایکروسافت ندارد.

جاسوسی از کاربران دستیار صوتی سیری اپل

دستیار صوتی هوشمند سیری اپل صدای کاربران را در زمان صدور فرامین صوتی ضبط کرده و پیمانکاران اپل به برخی از این فایل های صوتی شخصی گوش می دهند. اگر چه ادعا می شود که این اقدام با هدف ارتقای تجربه کاربری و بهبود عملکرد سیری صورت می گیرد، اما بسیاری از داده های ضبط شده از این طریق محرمانه هستند.

از جمله اطلاعات محرمانه ضبط شده و مورد سواستفاده قرار گرفته از طریق سیری می توان به اطلاعات پزشکی محرمانه، اطلاعات مربوط به خرید دارو، داده های مربوط به روابط شخصی و زناشویی زوجین و غیره اشاره کرد. هیچ یک از این اطلاعات هم تا به حال برای بهبود عملکرد سیری مورد استفاده قرار نگرفته و هدف تنها استراق سمع از کاربران بوده است.

گفته می شود به دنبال درز اخباری در این زمینه به رسانه ها در روزهای اخیر، اپل از پیمانکاران طرف قرارداد با خود خواسته تا استراق سمع از مشتریان این شرکت و کاربران سیری را متوقف کنند.

این اخبار توسط برخی کارکنان یک شرکت ایرلندی طرف قرارداد به اپل به نام GlobeTech به رسانه ها نشت کرده است. اپل و GlobeTech فعلا از هرگونه اظهارنظر رسمی در این زمینه خودداری کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جاسوسی از کاربران دستیار صوتی سیری اپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسوسی از کاربران دستیار صوتی سیری اپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید