ترکیه، کردها را متهم به حمله بازار تل ابیض کرد

به گزارش کتاب یار مهربان، ایسنا نوشت: رئیس اداره ارتباطات در ریاست جمهوری ترکیه گفت، حامیان یگان های مدافع خلق کرد (ی پ گ) مسئول حمله تروریستی به یک بازار در تل ابیض سوریه هستند.

ترکیه، کردها را متهم به حمله بازار تل ابیض کرد

به گزارش سایت النشره، فخرالدین آلتون، رئیس اداره ارتباطات در ریاست جمهوری ترکیه در واکنش به حمله به یک بازار در شهر تل ابیض سوریه که در نتیجه آن 13 غیرنظامی کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند، گفت: حمله تروریستی در شهر تل ابیض بار دیگر چهره واقعی سازمان های ی پ گ و پ ک ک و میزان خطرات حمایت از سازمان های تروریستی را نشان داد.

آلتون همچنین توضیح داد: این حمله شنیع همچنین نشان داد که همکاری با سازمان های تروریستی آنها را از تروریسم باز نمی دارد بلکه برعکس، توانایی های مخرب و خشونت بار آنها را برای انجام حملات تروریستی دیگر افزایش می دهد.

وی تاکید نمود: همکاری با سازمان های تروریستی به آنها فرصت و تجهیزاتی برای برنامه ریزی و انجام حملات خونین و مرگبار بیشتری را می دهد.

رئیس اداره ارتباطات در ریاست جمهوری ترکیه همچنین اظهار داشت: سازمان های تروریستی که به دنبال کسب مشروعیت به وسیله حمایت از سوی گروه های خارجی هستند در جست وجوی فرصتی برای انجام حملات تروریستی جدید هستند.

آلتون ضمن تاکید بر عزم ترکیه در راستای مبارزه با گروه های تروریستی در داخل و خارج از این کشور، عنوان داشت: حامیان سازمان های ی پ گ و پ ک ک مسئول این حمله و حملات مشابه احتمالی در آینده هستند.

روز شنبه یک خودروی بمب گذاری شده در بازاری در شهر تل ابیض منفجر شد که به کشته و زخمی شدن بیش از 30 تن منجر شد. وزارت دفاع ترکیه هم یگان های مدافع خلق کرد را به انجام این انفجار متهم کرد.

به همین دلیل، مصطفی بالی، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک گفت: ارتش ترکیه و هم پیمانان سوری اش به دنبال ایجاد آشوب در تل ابیض به وسیله انفجارهایی هستند که غیرنظامیان را هدف قرار می دهد. هدف آن ها بیرون راندن صاحبان واقعی این اراضی و انتقال آوارگان سوری موجود در ترکیه به شمال شرق سوریه است. ترکیه مسئول قتل غیرنظامیان در اراضی تحت سیطره اش است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "ترکیه، کردها را متهم به حمله بازار تل ابیض کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه، کردها را متهم به حمله بازار تل ابیض کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید