تدوام صدور مجوز واحد های تولیدی اقلام بهداشتی در شیراز

به گزارش کتاب یار مهربان، مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی عظیم شیراز گفت: صدور یک روزه مجوز واحد های تولیدی اقلام بهداشتی باید پس از کرونا تداوم یابد.

تدوام صدور مجوز واحد های تولیدی اقلام بهداشتی در شیراز

به گزارش از ، جواد باصری مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی عظیم شیراز اعلام کرد: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، یک روزه مجوز های لازم را برای واحد های فراوریی تامین نماینده اقلام بهداشتی مورد احتیاج برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا صادر می نمایند که این تجربه می تواند در تمامی حوزه ها و زمان های دیگر تداوم داشته باشد.

او، توضیح داد: برای ما دور از انتظار نبود که در شرایط سخت کنونی و احتیاج شدید جامعه به ماسک، دستگاه های اجرایی چنین رویکردی را داشته باشند، اما جای تاسف دارد که چرا در طول سال، در زمینه صدور مجوز ها و پاسخ دادن به استعلام های قانونی سرعت عمل وجود ندارد.

باصری ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، به تازگی برای یک واحد فراوریی که مدت ها پیگیر اخذ مجوز برای فراوری ماسک بود، یک روزه مجوز صادر کردند.

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی عظیم شیراز افزود: در حال حاضر صدور مجوز یک روزه در ارتباط با محصول ماسک، محلول های ضدعفونی و الکل صادر می گردد که این محصولات برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استفاده می شوند و از این اقدام تقدیر می گردد.

او، افزود: قبل از شیوع ویروس کرونا ظرفیت فراوری ماسک در استان فارس، روزانه 20 هزار عدد بود که بعد از شیوع این بیماری، واحد های فراوریی به ظرفیت فراوری خود افزودند، از جمله یک واحد فعال در شهرک صنعتی شیراز که با همت بالا و سختی های ناشی از بهای زیاد ماشین آلات و مواد اولیه، فراوری خود را به روزانه 70 هزار ماسک افزایش داده است.

باصری اظهار کرد: یک واحد فراوریی دیگر در شهرک صنعتی شیراز فعال شده است که ماسک های پنج لایه فراوری می نماید و ظرفیت آن فراوری روزانه 50 هزار عدد است، اما با توجه به اینکه احتیاج استان به خصوص مراکز درمانی بسیار بالا است همچنان شاهد کمبود هایی هستیم.

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی عظیم شیراز تاکید نمود: برای برطرف این مشکل، واحد های فراوریی ورود پیدا کرد ه اند که به عنوان مثال با یاری دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت یک کارخانه فراوری روکش جایگاه خودرو خط فراوری خود را به فراوری ماسک تغییر داد و این واحد در حال حاضر روزانه 20 هزار عدد ماسک فراوری می نماید و پیش بینی می گردد این واحد بتواند ظرفیت خود را به 50 هزار عدد در روز افزایش دهد.

او، افزود: یک واحد فراوری پوشاک در شهرک صنعتی شیراز به فراوری و عرضه ماسک ورود پیدا نموده است و روزانه حدود 6 هزار ماسک فراوری می نماید.

باصری گفت: با یاری و پیگیری دستگاه های مختلف واحد های دیگر نیز در حال ورود به این عرصه هستند تا احتیاج مردم به ماسک و محلول های ضدعفونی و دستکش را تامین نمایند.

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی عظیم شیراز با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام رهبری با عنوان سال جهش فراوری توضیح داد: رویکرد معظم له، سال ها حمایت از فراوری و اشتغال زایی بوده است و این یک تشخیص بسیار درست است.

باصری با تاکید بر لزوم آسیب شناسی و برطرف موانع فراروی فراوری افزود: به نظر می رسد که با نداشتن یکپارچگی در مدیریت حوزه اقتصاد روبرو هستیم که بخشی از آن به دولت، مجلس شورای اسلامی و قوای دیگر مرتبط است.

او، ادامه داد: واقعیت این است که همه دستگاه ها باید به این اعتقاد برسند که تنها راهی که کشور می تواند همه به لحاظ مالی و هم به لحاظ حوزه های دیگری که وابسته به اقتصاد هستند، رشد پیدا کند این است که بخش خصوصی را باید آزاد گذاشت و زمینه را برای سرمایه گذار به گونه ای فراهم کرد که کشور رو به رشد برود.

رهبر معظم انقلاب در پیامی به مناسبت شروع سال 1399 به ارزیابی میزان پیشرفت شعار رونق فراوری پرداختند و با اشاره به گزارش های موثق، از بازگشت به کار برخی کارخانه های راکد یا تعطیل و افزایش ظرفیت فراوری برخی از واحدها، گفتند: این گزارش ها نشان می دهد در سال 98 علاوه بر استقبال صاحب نظران از شعار رونق فراوری، در عمل نیز از آن استقبال شد و با کار و کوشش دستگاه های مختلف، فراوری تا حدودی به راه افتاد البته اثر آن در زندگی مردم محسوس نشد.

ایشان با تاکید بر اینکه باید با کار 10 برابری، فراوری به جایی برسد که در زندگی مردم اثر گذار باشد، اعلام کردند: مسائل مالی کشور متعدد است از جمله اصلاحات بانکی، گمرکی و مالیاتی و بهبود فضای کسب وکار، اما نقش فراوری بی همتا است و با راه افتادن فراوری و استفاده از بازار فروش 80 میلیونی در داخل وارتباط با فروش و بازار های خارجی، مسائل مالی به طور قطع یقین سرانجام می یابد و تحریم ها به نفع کشور تمام می گردد.

رهبر انقلاب اسلامی به رسم هر سال با نامگذاری سال جدید با عنوان جهش فراوری، راستا حرکت یک ساله کشور را معین و خطاب به دست اندرکاران تأکید کردند: جوری عمل کنید که با جهش فراوری، تغییری محسوس در زندگی مردم به وجود آید.

منبع: ایرنا

ت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تدوام صدور مجوز واحد های تولیدی اقلام بهداشتی در شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوام صدور مجوز واحد های تولیدی اقلام بهداشتی در شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید