بستری 3 نوزاد در میان مبتلایان به ویروس کرونا

به گزارش کتاب یار مهربان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در میان مبتلایان به ویروس کرونا در این استان 7 کودک زیر 5 سال از جمله 3 نوزاد کمتر از یک ماهه قرار دارند.

بستری 3 نوزاد در میان مبتلایان به ویروس کرونا

به گزارش کتاب یار مهربان به نقل از ایرنا، ابراهیم قادری اظهار کرد: البته هیچ فوتی بر اثر ابتلا به این بیماری در میان این رنج سنی نداشته ایم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: هم اکنون فرایند شیوع بیماری کرونا در استان کردستان ثابت است و اگر شهفرایندان رعایت نکنند، تا 10 روز آینده وارد پیک دوم بیماری و فرایند افزایشی می شویم.

وی اضافه کرد: با پایان مسافرت های هفته اول فروردین 99، اوج یافتن این بیماری در استان را شاهد بودیم که بعدها به فرایند ثابتی رسید و اکنون هم ادامه دارد ولی اگر مردم رعایت نکنند دوباره شاهد سیر صعودی این بیماری خواهیم بود.

قادری با اشاره به اینکه تا به امروز مرگ و میری در زمینه بچه ها به غیر از یک کودک 13 ساله که بیماری زمینه ای داشت، در استان به ثبت نرسیده است، یادآور شد: محدوده سنی مبتلایان بین 13 تا حدود 90 سال بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید بر اینکه بیماری زمینه ای تنها عامل مرگ و میر مبتلایان به کرونا نیست، تاکید کرد: بعضی هم به دلیل شدت بیماری ناشی از مراجعه دیرهنگام به مراکز درمانی، جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به اینکه ممکن است بعضی افراد به صورت خفیف به کرونا مبتلا و بعد از مدتی بهبود یابند، گفت: بیماران نباید بیماری خود را پنهان کنند و در صورت شدت یافتن علائم و ابتلا به تنگی نفس حتما باید به مراکز درمانی مراجعه کنند.

قادری اضافه کرد: بعد از 2 تا 3 روز اگر علائم شخصی شدیدتر شد و فرد احساس تنگی نفس داشته باشد باید به مراکز درمانی مراجعه کند.

وی اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی را به منزله از سرگیر عادی فعالیت ها و کسب و کار ندانست و یادآور شد: افرادی که بیماری های زمینه ای مانند چاقی، دیابت، قلبی عروقی و بیماری کلیوی و ریوی دارند، باید در خانه بمانند.

منبع: همشهری آنلاین

به "بستری 3 نوزاد در میان مبتلایان به ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بستری 3 نوزاد در میان مبتلایان به ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید