با نرم افزار حسابداری ، مثل یک حسابدار حرفه ای حساب کن!

به گزارش کتاب یار مهربان، هوشمند نوین ، از سال 1370 تا به امروز به عنوان یکی از شرکت های پیشرو و تخصصی در زمینه فراوری نرم افزار حسابداری فعالیت می نماید. این شرکت با سابقه ای قریب به سه دهه فعالیت در زمینه فراوری انواع نرم افزار حسابداری ، درصدد بوده تا بتواند بخش وسیع و گسترده ای از نیازهای حسابداران ، شرکت ها ، کسب و کارها و دیگر مشاغل را رفع نماید. نرم افزارهای هوشمند نوین ، با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز و با بکارگیری افراد متخصص و مطلع در حوزه ساخت نرم افزار ، سعی دارد ، بنای رشد و شکوفایی کسب و کارها و رضایت مشتریان ارزشمند خود را جلب نماید.

با نرم افزار حسابداری ، مثل یک حسابدار حرفه ای حساب کن!

یک نرم افزار حسابداری خوب برای مدیرانی که می خواهند تجارت خود را به سمت پیروزیت سوق دهند لازم است. این نرم افزارها نه تنها باید قادر به ارائه خلاصه سریع یا شرح مفصل سود و زیان باشد ، بلکه باید به شما یاری کند تا الزامات قانونی کشوری را که تجارت شما در آن فعالیت می نماید ، برآورده سازید. این ابزار با داشتن اطلاعات مالی عمیق و دقیق، به شما نشان می دهد که چگونه هزینه های اضافی را کاهش دهید و چگونه باعث افزایش بهره وری و رشد کسب و کارتان شوید. شرکت ها با داشتن یک سیستم مناسب، وظایف حسابداری را به صورت اتوماتیک و صحیح انجام داده و گزارش های جامعی را تهیه می نمایند. با این وجود، مهم تر از همه، آن ها می توانند هزینه ها را پیش بینی کرده و با این سیستم استراتژی سرمایه گذاری هوشمندانه ای تهیه نمایند.

برای پیروزیت در اداره شغل خود - یا حتی دانستن اینکه آیا پیروز می شوید - به نرم افزار حسابداری احتیاج دارید. نرم افزار حسابداری به شما امکان می دهد سلامت مالی شغلی خود را کنترل کنید؛ همچنین ، به شما این امکان را می دهد همه هزینه ها ، از جمله حقوق و دستمزد ، هزینه های تجهیزات ، درآمدهای حاصل از خرید و فروش و … را به طور کامل وارد و ثبت و آنالیز نمایید. مشاغل در هر اندازه از نرم افزار حسابداری استفاده می نمایند. سازمان ها و کسب و کارهای کوچک و عظیم برای مدیریت داده های مالی خود به سیستم های حسابداری احتیاج دارند. مشاغل کوچک نیز اغلب از نرم افزارهای حسابداری مناسب کسب و کارهای کوچک استفاده می نمایند. شما می توانید از برنامه های حسابداری ، مناسب با صنف و حوزه شغلی خود بهره مند شوید. به عنوان مثال می توانید از سیستم حسابداری هوشمند نوین برای آنالیز گزارشات و لیست هزینه ها ، فروش یا سایر داده های مالی مرتبط و حتی برای انجام وظایف حسابداری پیشرفته تر بهره ببرید. نرم افزار حسابداری هوشمند نوین با بهره گیری از به روزترین علوم در باب حسابداری ، نرم افزارهای حسابداری متفاوتی را در حوزه های شغلی مختلف طراحی و ارائه کرده است.

گذشته از عملکردهای عمو می سیستم های حسابداری که اغلب در تما می این نرم افزارها مشاهده می شود ، نرم افزار ایده آل باید این امکان را داشته باشد تا بتواند در هنگام ازدحام عملیات ، آن ها را به صورت اتوماتیک انجام داده ، مباحث مبتنی بر مالیات را تسریع دهد تا خطر خطای انسانی در محیط کار کاهش یابد. در این مطلب ، کارشناسان ما تعریف کاملی از نرم افزار حسابداری ارائه داده و شرح می دهند که چگونه نرم افزار حسابداری می تواند به شما در مدیریت مشاغل یاری کند.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی و سرعت بخشی به محاسبات

یه این موضوع پرداختیم که نرم افزار حسابداری چیست، اما مزایای اصلی آن چیست؟ چرا اصلاً از نرم افزار حسابداری استفاده می کنیم؟ این ابزار با داشتن اطلاعات مالی عمیق، به شما نشان می دهد که چگونه هزینه ها را کاهش داده و بهره وری را افزایش دهید. شرکت ها با داشتن یک سیستم مناسب، وظایف حسابداری را به صورت اتوماتیک انجام می دهند و گزارش های مالیاتی را به موقع تهیه می نمایند. با این وجود، مهم تر از همه، آن ها می توانند هزینه ها را پیش بینی کرده و با این سیستم استراتژی سرمایه گذاری هوشمندانه ای تهیه نمایند.

ساده سازی سیستم های حسابداری کنترل مالی را در اختیار مخاطبان غیر حسابداری قرار می دهند، به گونه ای طراحی شده اند که در حین انجام محاسبات اتوماتیک، عدد را معنی دهند. با وجود آموزش کم و بدون هیچ مسئله ای، صاحب مشاغل می تواند کلیه عملیات حسابداری را انجام داده و مطابق با استانداردهای قانونی از رایانه رومیزی یا دستگاه تلفن همراه و بدون پرداخت یک طرف خارجی برای نگه داشتن بودجه در حلقه استفاده کند.

  • صرفه جویی در هزینه

سیستم های حسابداری و امور مالی محاسبات اصلی و رویه های اداری را به صورت اتوماتیک انجام می دهند و چارچوب درآمد خود را کنترل می نمایند؛ به گونه ای که مجبور نیستید مدیریت مالی را به یک کارشناس خارجی برون سپاری کنید؛ به موازات، آن ها همچنین هزینه های مربوط به چاپ و توزیع اسناد را کاهش می دهند و داده های حساس را در مکان های امن سیستمی ذخیره می نمایند.

  • پیش بینی دقیق

پیش بینی دقیق مالی، یکی از اصلی ترین مزیت های نرم افزار حسابداری است. شناخت دقیق الگوها و فرایند عملکرد مالی، دست آوردی است که بدون داشتن یک سیستم مالی - حسابداری جامع، سالیان زیادی به طول می انجامد. نرم افزار حسابداری به اعداد معنی می دهد و به شما یاری می نماید درک کنید که در کجا می توانید هزینه ها را کاهش دهید یا بیشتر سرمایه گذاری کنید. با یک مرور کلی از شرایط مالی فعلی خود، تدوین استراتژی های هوشمند و تخصیص منابع به روش صحیح، آسان تر خواهید یافت.

  • شفافیت کامل مالی

از دیدگاه یک حسابدار یا حسابرس، برجسته ترین و بهترین سیستم های حسابداری آن هایی هستند که از بروز خطاهای پرهزینه و تکراری در انسان جلوگیری می نمایند. انجام محاسبات نادرست یا عدم گزارش به موقع داده ها به راحتی می تواند به یک بحران تجاری منجر شو د. به عنوان مثال در فروشگاه ها، به دلیل ازدیاد اجناس و احتیاج به سرعت عمل بالا در محاسبات مشتریان، احتمال خطا زیادتر است. نرم افزار حسابداری فروشگاهی باید به صورت اتوماتیک محاسبات قیمت اجناس، میزان تخفیف ها و تعداد آن ها را لیست کرده و در مجموع فاکتور کلی حاصل از این محاسبات را تحویل دهد. نرم افزار خوب باید با استفاده از بارکدخوان، جنس ها را به تفکیک ثبت و پس از محاسبه؛ فاکتور کلی که حاصل از محاسبات اتوماتیک اجناس بوده را در قالب فاکتور کاغذی 8 سانتی به مشتری تحویل دهد.

  • بهره وری

اگر صاحبان مشاغل برای بهبود عملکرد احتیاج به انتخاب یک مجموعه خدمات دیجیتالی داشته باشد، اولین گزینه آن ها باید نرم افزار حسابداری باشد. این سیستم ها در درون عملکردهای مالی و روزانه شرکت ها نقش داشته و حساس ترین داده ها را جمع آوری، سازماندهی و تجزیه و تحلیل می نمایند.

  • رعایت مالیات

بسیاری از سیستم های حسابداری برتر امروز به یاری حقوق و دستمزد، ارائه گزارشات دقیق مالی و رعایت اتوماتیک مقررات مالیاتی مورد قبول قرار گرفته اند. هنگا می که شروع به استفاده از این ابزارهای حسابداری کنید، اطلاعات خود را وارد منبع شماره یک اطلاعات مالیاتی و حسابرسی کرده اید. سیستم های حسابداری برای حفظ گردش کار شفاف، تمام جزئیات مهم را برای شما ذخیره می نمایند.

  • بهبود روابط با مشتریان

ممکن است استدلال شود که نرم افزار حسابداری ارتباط چندانی با نحوه ارائه خدمات به مشتریان ندارد، اما این حقیقت اشتباه است. امروزه بیشتر سیستم های حسابداری صرف نظر از وظایف اصلی، از بروز سوء استفاده های احتمالی نیز جلوگیری می نمایند؛ آن ها همچنین به راحتی می توانند از طرف مشاغل شخصی سازی شوند و بنابراین عملکرد شرکت را حرفه ای تر و معتبرتر جلوه می دهند.

  • امنیت

داده های مالی با ارزش ترین اطلاعات یک شرکت هستند و باید از ورود اطلاعات غلط و یا گم شدن داده ها جلوگیری شود. این دقیقاً همان عملکردی است که سیستم های حسابداری و مالی برای کاربران خود انجام می دهد و اجازه ورود خطا را به متصدیان ورود اطلاعات نمی دهد. سیستم های مالی در صورت احتیاج به بازیابی، اغلب یک نسخه اضافی نیز در اختیار شما قرار می دهند. در بیشتر موارد، شما می توانید ساختار امنیتی داخلی خود را بسازید و تصمیم بگیرید که چه کسی به داده های حساس دسترسی داشته باشد.

تغییر الگوی مدیریت پیمانکاران با نرم افزار حسابداری پیمانکاری

در اقتصادهای پیشرفته و با افزایش چشمگیر صنعت ساخت و ساز در سطح دنیا، همواره فشارهایی برای تکمیل پروژه های ساختمانی وجود دارد. شرکت های پیمانکاری اغلب بر روی چندین پروژه به صورت همزمان کار می نمایند. هر یک از این پروژه ها به خودی خود دارای مواد اولیه، انبارها، اطلاعات مالی و داده های مخصوص به خود هستند. در صورتی که هر یک از این داده ها به صورت اشتباه وارد شوند و یا در سیستم وارد نشوند سرعت رشد پروژه می تواند کند شود. در واقع، مدیریت پروژه های ساختمانی یک چالش عظیم است.

مدیریت هر پروژه ساختمانی احتیاج به مهارت و ابزارهای یاریی مانند سیستم های حسابداری دارد، اما اصلاً احتیاجی به نگرانی نیست. شما می توانید با یاری سیستم حسابداری مدیریت ساخت و ساز که به شما در تکمیل پروژه های عمرانی خود به طور کارآمد یاری می نماید، کار سخت را به طور مؤثر مدیریت کنید. در صورت استفاده از بهترین نرم افزار مدیریت ساخت و ساز، از شروع پروژه تا زمان بسته شدن آن، در تمام چرخه عمر پروژه هدایت کاملی کسب خواهید کرد. نرم افزار حسابداری ساخت و ساز، به نوعی یک بستر برای مدیریت بهتر پروژه ها است که به شرکت ها در فرآیندهای مختلف مانند برآورد هزینه ها، تصمیم گیری بر اساس گزارشات، مدیریت بودجه و برنامه ریزی شغلی مرتبط با یک پروژه ساختمانی یاری می نماید.

نرم افزار حسابداری ساخت و ساز هوشمند نوین در ساده سازی عملکردهای روزمره در جهت تحویل پروژه ها یاری می نماید. پیمانکاران با استفاده از سیستم حسابداری پیمانکاری در ارائه خدمات خود، بهتر عمل می نمایند و می توانند در راستای رسیدگی به پروژه های خود منسجم تر باشند. از مزیت های استفاده از نرم افزار حسابداری می توان به کم شدن کاغذ نویسی ها اشاره نمود.

با استفاده از نرم افزار مناسب حسابداری پیمانکاران، می توانید بدون احتیاج به نوشتن معاملات مالی روی کاغذ، آنها را در سیستم خود با جزئیات کامل وارد نمایید و به راحتی داده هایتان را مدیریت کنید. استفاده از این نرم افزارها همچنین می تواند موجب هماهنگی سریع کارها و کاهش میزان خطا شود ضمن اینکه وقت گرانبها، پول با ارزش و منابع ارزشمند شما را نیز ذخیره می نماید.

با استفاده از نرم افزار حسابداری پیمانکاری هوشمند نوین، ارتباطات ساده تر و سریع تر می شود. تما می اطلاعات یک پروژه در یک صفحه قرار می گیرند و قادر خواهید بود هر پروژه را به صورت جداگانه تحلیل و برآورد هزینه هر پروژه را جداگانه داشته باشید.

پیمانکاران و مدیران ماهر از نرم افزارهای ساختمانی برای افزایش تجارت و بهبود سودآوری استفاده می نمایند. شما می توانید با استفاده از برنامه حسابداری پیمانکاری هوشمند نوین، پروژه های خود را یکپارچه کنید و از مدیریت همه جانبه پروژه لذت ببرید.

نرم افزار حسابداری خدماتی، راهگشایی مبتنی بر خدمات

فرآیندهای حسابداری برای ارائه دهندگان خدمات نسبت به شرکت های ارائه دهنده کالا و دیگر کسب و کارها متفاوت است. از آنجا که ارائه خدمات به جای فروش یک کالا، عملکرد و کار یک شرکت است، باید روی آن سرمایه گذاری شود. سود این شرکت ها از راه مدیریت کارآمد به دست می آید و به سادگی خرید و فروش کالا و محاسبات آنها نیست. گزارش و ثبت صورتحساب ها، سفارشات پروژه های مختلف و محصولات و ابزار های مورد احتیاج آن خدمات و … از مزیت های استفاده از این سیستم ها است. پس مشاغل مبتنی بر خدمات به یک راه چاره حسابداری احتیاج دارند که بتواند مشخصات صنعت آنها را در خود جای دهد و در عین حال کارایی و بهره وری را نیز افزایش دهد؛ ریز جزئیات پروژه های مختلف را در خود جای دهد و با خرید زمان و ذخیره هزینه به رشد و توسعه این قبیل کسب و کارها یاری کند.

هوشمند نوین، نرم افزار حسابداری خدماتی منحصر به فردی را ارائه داده است که به شما یاری می کند تا راه چاره های نرم افزاری را بر اساس احتیاجهای خاص شغلی خود رفع کنید. با وجود این نرم افزار، می توانید ضمن تمرکز بیشتر روی رشد شرکت و سازمان خود، مراحل حسابداریتان را ساده تر کنید.

شاید شما هم با شنیدن مشاغل خدماتی صرفا خدمات مبتنی بر کار دستی یا یک کار بدنی در ذهنتان تداعی شود اما، خدمات صرفا این موارد را شامل نمی شوند. بعضی خدمات، خدمات حرفه ای هستند که پایه و اساس آن ها دانش و تجربه است. خدمات حرفه ای شامل وکلا، مشاوران، طراحان و مهندسین می باشد. این قبیل خدمات به جای کار بدنی، شامل مفاهیم و انواع خاصی از دانش است. خدمات حرفه ای معمولاً براساس تعداد ساعات وقت گذاشته شده محاسبه می شوند و صورتحساب آنان بر این اساس تنظیم می شود.

دسته دیگر از خدمات همان خدماتی است که شما در ذهن داشتید، خدمات به اصطلاح یدی. خدماتی که در آن به طور معمول کارها به صورت دستی یا بدنی انجام می شود مانند خدمات مکانیک خودرو، تکنسین های نظافت، شرکت های ساختمانی و ارائه دهندگان تعمیر و نگهداری. در این قبیل کسب و کارها نیز باید مواد مورد استفاده، ساعات کاری، هزینه های شغلی و سایر هزینه ها پیگیری و ثبت شود.

به عنوان یک شرکت خدماتی، شما به یک راه چاره حسابداری احتیاج دارید که بتواند علاوه بر کارکردهای اساسی مانند حقوق و دستمزد و حساب های پرداختی و دریافتنی، احتیاجهای خاص تجارت شما را نیز رفع کند. این احتیاجها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

صورتحساب مبتنی بر زمان: از این ماژول برای مشخص صورت حساب براساس نرخ ساعت یا زمان صرف شده برای کارهای خاص بهره ببرید.

مدیریت سفارش کار و هزینه شغلی: بازدید از خدمات صورت گرفته تکنسین های متعدد بر اساس نام، تاریخ، میزان روز و ساعت کارکرد، هزینه مواد یا مصالح مورد استفاده در پروژه و صورتحساب بر اساس نرخ های مشخص شده یا خدمات خاص.

گزارش های مشتری محور: گزارش هایی که بر اساس داده ها به مشتری و همچنین افراد موجود در مشاغل مرتبط هستند. توسط این ماژول می توانید پیشرفت کار، مدت زمان و هزینه های مرتبط هر پروژه را به صورت جداگانه در یک قالب دسته بندی و آنالیز کنید.

نرم افزار حسابداری فراوریی سلاح دفاعی شرکت ها در مقابل ضرر

نرم افزار حسابداری کسب و کار به مدیریت امور مالی و سرمایه گذاری شما یاری می نماید و مزایای دیگری از جمله انطباق حساب ها، پیش بینی های مالی، تجزیه و تحلیل داده ها و گزارش های کامل و جامعی را در اختیار شما قرار می دهد. برای شرکت هایی که به فراوری محصولات می پردازند، مدیریت زمان و تجربه های مثبت کاربران معیارهای بسیار مهمی در هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری محسوب می شوند. شرکت های فراوری نماینده به نرم افزاری احتیاج دارند که متناسب با احتیاجهای خاص آن ها طراحی شده باشد و در زمان واقعی اطلاعات مهم را آسان و به صورت اتوماتیک ذخیره و جمع آوری کند.

حسابداری فراوریی اطلاعات دقیقی از ورودی های مواد اولیه، خروجی های محصول و ضررهای اعمال شده برای به حدبیشتر رساندن عملکرد عملیاتی و مالی احتیاج دارد. در اولین قدم یک سیستم حسابداری فراوریی به سمت کنترل ضرر پیش می رود. شرکت ها در صنعت فراوری مجبورند موجودی مواد اولیه، لیست فراوریات، هزینه های مصرفی ساخت، لیست موجودی های انبار و قیمت فروش محصول نهایی را حفظ نمایند. بدون داشتن یک سیستم جامع حسابداری که تما می احتیاجهای مالی تان را در آن حفظ و نگهداری کنید، ممکن است نتوانید محصولات خود را ارزیابی کنید، تصمیمات اصولی و جدی بگیرید و خطوط فراوری خود را به سمت محصولات سودآور سوق دهید. شرکت هوشمند نوین با ارائه نرم افزار حسابداری فراوریی که با استفاده از ماژول های تخصصی مناسب کسب و کارهای فراوریی طراحی شده است، به یاری شما در جهت بهبود فرایند کسب و کارتان شتافته است.

نرم افزار حسابداری بازرگانی ، رکن اصلی اقتصاد

یکی از ارکان اصلی مالی کشور، شرکت های بازرگانی هستند. در شرکت های بازرگانی به دلیل گردش بالای حساب، گردش های مالی زیادی در جریان هستند. به همین دلیل حسابداری، موضوعی مهم و حیاتی در اینگونه شرکت ها به حساب می آید.

سیستم حسابداری بازرگانی هوشمند نوین، به صاحبان مشاغل یاری می نماید تا با ثبت منظم، تجزیه و تحلیل، تفسیر و ارائه اطلاعات مالی، تعهدات مربوط به انطباق خود را برآورده نمایند؛ همچنین به آنها یاری می نماید تا با پول خود تصمیماتی هوشمندانه بگیرند. یکی از مهمترین خصوصیات نرم افزارهای حسابداری خوب برای معامله گران روز، این است که این نرم افزار قادر به محاسبه دقیق میزان مالیات قابل پرداخت و پرداخت شده شما باشد. امروزه تعداد زیادی نرم افزار حسابداری در بازار وجود دارد که معامله گران می توانند از این طریق برای اهداف حسابداری و گزارشگری مالیاتی استفاده نمایند. متأسفانه، فقط تعداد معدودی از نرم افزارهای حسابداری به سمت انجام وظایف پیچیده حسابداری، که بطور خاص به مقوله تجارت اشاره می نماید، می پردازند.

نرم افزار بازرگانی هوشمند نوین به کاربران اجازه می دهد تا تمامی معاملات بانکی خود را به راحتی ثبت و رمزگذاری کند؛ همچنین، نرم افزار ما با پشتیبانی از حسابداری چند ارزی سعی در سهولت عملیات ارزی دارد.

حسابداری راهکاری است که موجب می شود یک کسب و کار حتی از ریزعملکردهای خود آگاه شود. حسابداران امورمالی را تجزیه و تحلیل می نمایند تا مالک بتواند تصمیم بهتری بگیرد. این اطلاعات در گزارش هایی تهیه شده است که سلامت مالی یک تجارت را نشان می دهد.

سیاست ها و رویه های حسابداری و امور مالی، کارآمدترین روش برای اجرای ابزارهای کنترل هزینه، در هر سازمان است که بخشی از چرخه تجارت و بازرگانی هستند. چرخه خرید و پرداخت، موجودی و فراوری، منابع انسانی و حقوق و دستمزد، دارایی های ثابت و سرمایه گذاری جزئی از خدماتی است که ما در نرم افزار حسابداری بازرگانی هوشمند نوین، به منظور سهولت در انجام عملیات مالی کسب وکار شما، ارائه کرده ایم.

مهم ترین مزیت این است که مدیریت جریان نقدی می تواند منجر به سود در تجارت باشد. راه چاره های کارآمد موجود درنرم افزارهای حسابداری بازرگانی، می تواند به صاحبان مشاغل یاری کند تا درحدبیشتر زمان، سود خود را افزایش دهند؛ ضمن اینکه، رشد مالی را تسهیل می دهد.

به عبارت دیگر، سیستم های حسابداری در حالی که صرفه جویی می نمایند؛ همزمان، بر پس انداز هزینه و زمان نیز متمرکز هستند. در حالت ایده آل، نرم افزار حسابداری شما باید ویژگی هایی برای محاسبه تجارت و تجزیه و تحلیل عملکرد داشته باشد. تجارت سودآور شامل تجزیه و تحلیل و درک فرایندها، استراتژی ها و عملکرد است. یک محصول نرم افزاری حسابداری مناسب برای معامله گران روز حرفه ای باید دارای ابزارهای موثر در کارکردهای تجاری و ابزارهای تحلیل عملکرد باشد.

منبع: مجله شنبه

به "با نرم افزار حسابداری ، مثل یک حسابدار حرفه ای حساب کن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با نرم افزار حسابداری ، مثل یک حسابدار حرفه ای حساب کن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید