اختصاص بیش از22 میلیاردتومان اعتباربه اشتغالزایی مددجویان روستایی

به گزارش کتاب یار مهربان، امید قادری در مصاحبه با خبرنگاران گفت: سال جاری از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی روستایی 22 میلیارد و 250 میلیون تومان اعتبار برای اشتغالزایی مددجویان روستایی تحت حمایت بهزیستی استان اختصاص داده گردیده است.

اختصاص بیش از22 میلیاردتومان اعتباربه اشتغالزایی مددجویان روستایی

وی اضافه نمود: بر همین مبنا روستاییان توانمند و دارای طرح اشتغال با مراجعه به سامانه کارا وزارت رفاه، می توانند ثبت درخواست نمایند که در نتیجه کمیته ای برای آنان تشکیل می گردد و در صورت تائید طرح اشتغالزایی، به بهزیستی استان معرفی خواهند شد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه این افراد بین 25 تا 50 میلیون تومان تسهیلات باسود کم دریافت می نمایند، مطرح نمود: همچنین 26 میلیارد و 440 میلیون تومان دیگر هم برای اشتغالزایی مددجویان به بهزیستی استان اختصاص یافته است.

وی اضافه نمود: در این میان از ابتدای سال تاکنون 13 میلیارد و 610 میلیون تومان از این اعتبار توسط بانکهای عامل به متقاضیان و مددجویان تحت حمایت جهت اجرای طرح های اشتغالزایی پرداخت گردیده است.

قادری با بیان اینکه بیشترین طرح های اشتغالزایی اجرا گردیده توسط مددجویان در زمینه کشاورزی و دامپروری با 771 طرح بوده گفت: آمار تسهیلات پرداختی به متقاضیان اشتغال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به اینکه تحت حمایت بودن افراد در مجموعه بهزیستی شرط اخذ این تسهیلات است توضیح داد: این افراد پس از دریافت تسهیلات خودکفا می شوند و مستمری ماهیانه آنان قطع می گردد همچنین یکسال بر روی طرح های اشتغالزایی آنان نظارت انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اختصاص بیش از22 میلیاردتومان اعتباربه اشتغالزایی مددجویان روستایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص بیش از22 میلیاردتومان اعتباربه اشتغالزایی مددجویان روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید