شروع گشت زنی مشترک ترکیه و آمریکا در شمال سوریه از دو روز دیگر

به گزارش کتاب یار مهربان، وزیر دفاع ترکیه گفت که این کشور به همراه آمریکا در حال برنامه ریزی برای گشت زنی مشترک در شمال سوریه از دو روز آینده است.

شروع گشت زنی مشترک ترکیه و آمریکا در شمال سوریه از دو روز دیگر

به گزارش گروه بین الملل کتاب یار مهربان، حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه از شروع گشت زنی مشترک این کشور با آمریکا در محدوده جغرافیایی موسوم به منطقه امن در شمال سوریه از هشت سپتامبر آینده اطلاع داد.

به نوشته پایگاه خبری شبکه روسیا الیوم، او همچنین گفت که به عقیده آنکارا عملیات پرواز مشترک با آمریکا در شمال سوریه فرصتی است تا تمام کارهایی که باید انجام شود، مشخصص شود.

او یکی از اقدامات ضروری را انهدام زیرساخت ها و استحکامات دفاعی تروریست ها دانست.

وزیر دفاع ترکیه پیش از این گفته بود در صورت عدم التزام آمریکا به وعده های خود درباره ایجاد منطقه امن در شرق رود فرات، برنامه جایگزینی در این خصوص خواهد داشت.

به همین دلیل، اردوغان نیز گفته است که در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در اواخر سپتامبر، درباره اعلام تشکیل منطقه امن در شمال سوریه با ترامپ رایزنی خواهد نمود.

لازم به ذکر است که آنکارا در 16 مرداد گذشته در بیانیه ای اعلام نمود که با آمریکا بر سر تشکیل یک مرکز مشترک عملیات در ترکیه به منظور هماهنگی امور مربوط ایجاد منطقه امن و اداره آن توافق نموده است. (جزئیات بیشتر).

رسانه های ترکیه قبلاً گزارش داده بودند آنکارا خواهان ایجاد یک منطقه امن 32 کیلومتری در شمال سوریه است و اصرار دارد که یگان های مدافع خلق (YPG) از این مناطق پاکسازی شوند.

دولت سوریه این توافق را قاطعانه محکوم نموده و آن را نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی خود می داند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شروع گشت زنی مشترک ترکیه و آمریکا در شمال سوریه از دو روز دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع گشت زنی مشترک ترکیه و آمریکا در شمال سوریه از دو روز دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید