واکسن ضدکرونا در مرحله سوم آزمون بالینی

به گزارش کتاب یار مهربان، کانسینو بیولوژیک در چین با همکاری شرکت پرسیشن نانوسیستم در کانادا، در حال توسعه واکسن ضدکرونا هستند. این واکسن در مرحله سوم کارآزمایی بالینی است.

واکسن ضدکرونا در مرحله سوم آزمون بالینی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی کتاب یار مهربان به نقل از پایگاه خبری فناوری نانو ایران، یک شرکت چینی واکسن ضدکرونا را به مرحله سوم آزمون بالینی رسانده است. کانسینو بیولوژیک (CanSino Biologics) یکی از شرکت های زیست فناوری در چین است که روی توسعه واکسن ضد ویروس SARS-CoV-2 کار می نماید.

کانسینو بیولوژیک در سال 2009 تاسیس شد، این شرکت توسط چهار دانشمندی که در شرکت های داروسازی کانادایی کار می کردند راه اندازی شد. این شرکت پیروز به توسعه واکسنی برای مقابله با ویروس ابولا شده است و بعد از آن 16 واکسن دیگر برای مقابله با 13 نوع بیماری عفونی از جمله کووید 19 توسعه داده است.

در ماه می امسال، کانسینو بیولوژیک اولین شرکتی بود که نتایج کارآزمایی بالینی روی انسان را منتشر کرد تا شرکت های دیگر نتایج آن را آنالیز نمایند.

وانگ رویزه، یکی از تحلیل گران دارویی در شرکت سرمایه گذار کپیتال سکیوریتیز می گوید:این شرکت سزاوار دریافت اعتبار است چرا که با سرعت جالب توجهی مراحل ساخت واکسن را به پیش می برد به طوری که از آزمون های پیش بالینی به سرعت به مرحله تست های انسانی رسیده است.

در فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن ضد کرونا، 108 شرکت نماینده حضور داشتند که پاسخ آنتی بادی و سلول های T در آنها مثبت بود. وی چن از محققان موسسه زیست فناوری پکن می گوید: این نتایج نشان دهنده یک نقطه عطف مهم است. این کارآزمایی نشان می دهد که یک دوز از واکسن Ad5-nCoV می تواند آنتی بادی ضدکرونا و سلول های T را در مدت 14 روز ایجاد کند. این واکسن گزینه مناسب برای تحقیقات بیشتر است.

فاز دوم آزمون بالینی در ووهان اجرا شده است و در این آزمایش ها دوزهای کم و میانه از واکسن، مورد استفاده قرار گرفته است.

این شرکت در حال همکاری با شرکت پرسیشن نانوسیستم است، شرکتی کانادایی که روی توسعه واکسن های حاوی نانوذرات لیپیدی mRNA کار می نماید.

با توجه به ارتباطی که با انجمن تحقیقات ملی کانادا شکل گرفته، این شرکت می تواند درصورت تصویب مجوز برای استفاده در موارد اضطراری، این واکسن را در کانادا فراوری کند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکسن ضدکرونا در مرحله سوم آزمون بالینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن ضدکرونا در مرحله سوم آزمون بالینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید