هدف اصلی انقلابیون بحرین تشکیل دولتی منتخب و مردمی است ، باید همه پرسی درباره ماهیت و شکل حکومت برگزار گردد

به گزارش کتاب یار مهربان، رئیس جریان عمل اسلامی بحرین هدف اصلی انقلابیون این کشور را تشکیل دولتی منتخب و مردمی اظهار داشت.

هدف اصلی انقلابیون بحرین تشکیل دولتی منتخب و مردمی است ، باید همه پرسی درباره ماهیت و شکل حکومت برگزار گردد

راشد الراشد، رئیس جریان عمل اسلامی بحرین با اشاره به دهمین سالگرد انقلاب مردم بحرین اظهار کرد: هدف انقلابیون بحرین تشکیل دولت منتخب است که تابع اراده مردم باشد و بتواند مرجع قانون گذاری را در کشور سامان دهد و با ابزارهای قانونی بتوان بر عملکردش نظارت کرد، دولتی که در مواقع لزوم قادر به جوابگویی باشد.

وی اضافه نمود: رژیم آل خلیفه در بحرین قدرت را غصب نموده اند و از آن در راستای سرکوب، شکنجه مخالفان سیاسی و اجتماعی و اعمال فشار استفاده می نمایند و می خواهد با زیر ذره بین قرار دادن فعالان اجتماعی و حقوق بشری، به زعم خود ارکان دولت و قدرتشان را حفظ نمایند و تحرکات مردمی را به کنترل خود درآورند. آل خلیفه رژیمی مبتنی بر اصل زورگویی و ظلم است و هیچ مشروعیتی ندارد.

الراشد ادامه داد: انقلابیون بحرین خواستار نظام سیاسی عادلانه هستند که در فرایندی سیاسی، همه به حقوق و وظایف خود عمل نمایند و فرصت های برابر وجود داشته باشد. نظامی که در آن تفاوت میان افراد به دلیل رنگ، نژاد، فرقه، مذهبی وجود نداشته باشد و شاهد تبعیض قومی و نژادی نباشیم.

وی توضیح داد: هدف ما از انقلاب و ایستادگی در برابر رژیم زورگوی آل خلیفه بازگرداندن مشروعیت به ساختار حکومت است و می خواهیم کاری کنیم اراده مردم حکمفرما باشد. باید همه پرسی درباره ماهیت و شکل حکومت و نظام حاکم بر بحرین برگزار گردد و مردم بتوانند برای انتخاب شکل و ماهیت نظام سیاسی مورد نظر خود رأی بدهند.

این فعال انقلابی بحرین تأکید کرد: از اهداف دیگر انقلاب مردم بحرین تهیه و تنظیم قانون اساسی از طریق مجلس است. همچنین می خواهیم کشوری متمدن و قانون مدار با ساختاری سیاسی داشته باشیم که نمایانگر اراده مردمی باشد.

وی اظهار داشت: دولت منتخب مردم بحرین باید تابع اراده مردم باشد و رئیس دولت، خود را تابع مرجع قانون گذاری که نماینده اراده مردمی است بداند و در برابر عملکرد و اقداماتش جوابگو باشد. مردم انقلابی بحرین خواستار شورای قانون گذاری و مرجع نظارت هستند که برخاسته از اراده مردمی باشد و از منافع، منابع و توانایی های آن ها حراست کند.

رئیس جریان عمل اسلامی بحرین اعلام کرد: مدینه فاضله ملت بحرین کشوری است که در آن ارزش های شهروندی حفظ و حراست گردد و حکومت از هویت، عدالت و برابری دفاع کند. آزادی های سیاسی و عدالت باید تضمین شوند، استبداد و انحصار دولت باید انتها یابد، مردم شاهد انتها دهه های طولانی سلطه و حکومت مطلق گروهی خاص بر منابع و توانایی های جامعه باشند.

وی گفت: ملت بحرین ثابت قدم، با عزم استوار و اراده پولادین به مبارزه تا استیفای حقوق و بازگرداندن غرور و عزت ملی ادامه می دهند و تأکید می نمایند هیچ نیرویی در دنیا نمی تواند مردم و نیروهای مخالف سیاسی را از ادامه کار و مبارزه تا آزادی، تغییر ساختار سیاسی و سرنگون شدن حکومت استبدادی بازدارد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هدف اصلی انقلابیون بحرین تشکیل دولتی منتخب و مردمی است ، باید همه پرسی درباره ماهیت و شکل حکومت برگزار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف اصلی انقلابیون بحرین تشکیل دولتی منتخب و مردمی است ، باید همه پرسی درباره ماهیت و شکل حکومت برگزار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید