طرح های بهزیستی میبد بهره برداری شد

به گزارش کتاب یار مهربان، خبرنگاران/یزد طرح های شاخص بهزیستی شهرستان میبد در دومین روز از ایام الله دهه فجر با حضور مسئولان استانی و این شهرستان مورد بهره برداری نهاده شد.

طرح های بهزیستی میبد بهره برداری شد

ناصر صباغ زادگان معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان یزد در حاشیه مراسم افتتاح سه طرح شاخص بهزیستی شهرستان میبد در گفت وگو با کتاب یار مهربان، یکی از این طرح ها را به موسسه خیریه امتداد صنعت خورشید در مجموعه شهرک صنعتی میبد خواند که به منظور ارتقاء سلامت روان در محیط های کارگری مورد بهره برداری نهاده شد.

وی این مرکز را یکی از 280 پایگاه سلامت بهزیستی در استان یزد ذکر کرد و اضافه نمود: موسسه خیریه امتداد خورشید صنعت با رویکرد آموزش، مشاوره، مددکاری و جلوگیری از آسیب های اجتماعی در مجموعه های صنعتی فعالیت می نماید.

صباغ زادگان دومین طرح افتتاح شده به مناسبت ایام الله دهه فجر در بهزیستی میبد را یک مرکز درمانی و بازتوانی سرپایی اعتیاد بیان و در خصوص آن گفت: در این مرکز آموزش های مشاوره ای، روانشناختی، خانواده، گروه درمانی و دارو درمانی زیر نظر مشاوران متخصص به افرادی که به نوعی به مواد مخدر وابسته هستند، ارائه می گردد.

به گفته وی، در حال حاضر 140 مرکز سرپایی درمان اعتیاد در استان یزد با نظارت دانشگاه علوم پزشکی و سازمان بهزیستی فعال هستند.

معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی استان در ادامه مرکز مشاوره ژنتیک شهرستان میبد به عنوان سومین طرح مورد بهره برداری امروز، یکی از 16 مرکز ژنتیک استان معرفی کرد و مطرح نمود: این مرکز با ارائه خدمات مشاوره ای به گروه های هدف که به نوعی احتیاج به مشاوره ژنتیک داشته باشند، شروع به کار نموده است.

وی زنان بالای 35 سال که تصمیم به بارداری دارند، خانواده های دارای فرزند معلول که تصمیم به بارداری مجدد دارند و زوجینی که تصمیم به ازدواج دارند را از گروه های توضیه شده برای دریافت خدمات این مشاوره ژنتیک گفت.

صباغ زادگان بیان نمود: هدف از ارائه مشاوره در مراکز ژنتیک، منصرف کردن افراد از ازدواج نیست بلکه هدف، کاهش ریسک معلولیت در بارداری است، ضمن این که می توان در زمان بارداری نیز از خدمات مشاوره این مراکز بهره مند شد و در صورت احتیاج با سقط درمانی قانونی از تولد فرزند معلول جلوگیری کرد.

این مسئول در خاتمه 50 درصد اختلالات بینایی و شنوایی و 50 درصد از عقب ماندگی های ذهنی را از اختلالات ژنتیک عنوان و تاکید نمود: اگر خدمات ژنتیک به صورت تمام و کمال ارائه گردد، خانواده ها مورد حمایت نهاده شده و از معلولیت های ژنتیکی پیشگیری می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طرح های بهزیستی میبد بهره برداری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های بهزیستی میبد بهره برداری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید