صعود سه شمشیرباز ایران به جدول 64 نفره جام جهانی گرجستان

به گزارش کتاب یار مهربان،مسابقات شمشیربازی جام جهانی گرجستان در اسلحه سابر از روز آدینه با حضور 156 شمشیربازی از 31 کشور در تفلیس شروع شد. در روز نخست این رقابت ها دیدارهای مرحله گروهی انفرادی برگزار گردید که طی آن سه شمشیرباز کشورمان پیروز به صعود به جدول 64 نفره شدند.

صعود سه شمشیرباز ایران به جدول 64 نفره جام جهانی گرجستان

در چارچوب این روز از رقابت ها علی پاکدامن حریفانی از ایتالیا، آمریکا، انگلیس، ژاپن و اسپانیا را در مرحله مقدماتی شکست داد و پیروز شد به طور مستقیم راهی جدول 64 نفره گردد. مجتبی عابدینی نیز پس از کسب پنج پیروزی برابر نمایندگان ژاپن، اتریش، گرجستان، جزایر ورجین و انگلیس در مرحله مقدماتی پیروز شد در مرحلع حذفی حریفی از اسپانیا را شکست دهد و راهی جدول 64 نفره مسابقات گردد.

محمد رهبری دیگر نماینده راهیافته ایران به جدول 64 نفره مسابقات جام جهانی گرجستان است. رهبری این صعود را به واسطه شکست دادن نمایندگان فر انسه، روسیه، هنگ کنگ و آذربایجان در مرحله مقدماتی و غلبه بر حریفی از آمریکا در جدول 96 نفره به دست آورد ضمن اینکه رهبری در جدول 128 نفره مسابقات نیز با قرعه استراحت روبرو بود.

فرزاد باهرارسباران، محمد فتوحی و سجاد پورسلمان دیگر نمایندگان ایران در رقابت های شمشیربازی جام جهانی گرجستان هستند که از صعود به جدول 64 نفره بازماندند. در این رقابت ها ارسباران در مرحله مقدماتی نمایندگان کانادا، فرانسه، آذربایجان، گرجستان و ژاپن را شکست داد. این شمشیربازی پس از استراحت در جدول 128 نفره مسابقات، مقابل نماینده روسیه در جدول 96 نفره بازنده شد و از صعود بازماند.

محمد فتوحی هم در مرحله مقدماتی شمشیربازان ایتالیا، آرِژانتین و ژاپن را شکست داد اما مقابل نمایندگان آمریکا، گرجستان و فرانسه باخت. این بازیکن پس از غلبه بر نماینده لهستان در جدول 128 نفره، نتیجه دیدار برابر حریف کره ای خود در جدول 96 نفره را واگذار کرد و ازصعود بازماند.

همچنین سجاد پورسلمان در مرحله مقدماتی تنها برابر نماینده آذربایجان پیروز شد و نتوانست از این مرحله صعود کند.

دیدارهای جدول 64 نفره مسابقات شمشیربازی جام جهانی گرجستان امروز شنبه برگزار می گردد و طی آن نمایندگان ایران برابر حریفان خود به میدان می روند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "صعود سه شمشیرباز ایران به جدول 64 نفره جام جهانی گرجستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود سه شمشیرباز ایران به جدول 64 نفره جام جهانی گرجستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید