خبر خوش ربیعی به پایتخت نشینان، خانه های کوچک متراژ در راهند

سخنگوی هیات دولت از احداث خانه های کوچک متراژ برای مردم شهر تهران اطلاع داد.

خبر خوش ربیعی به پایتخت نشینان، خانه های کوچک متراژ در راهند

به گزارش خبرنگاران، علی ربیعی در حاشیه بازدید از ستاد اجرایی پنجمین انتخابات شورایاری ها با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره گفتن یک خبر خوب به تهرانی ها، گفت: خبر خوب قابل تفسیر است اما خبر مرتبط این است که علائم بسیار خوبی هست از اینکه در سال آینده یا سرانجام سال جاری با رشد مالی خوبی روبرو هستیم.

وی گفت: من نمی گویم ارزانی می گردد چرا که بر این مردم به خصوص در جنوب و حاشیه شهرها فشار زیادی وارد شد اما جلوی رشد تورم را گرفتیم و رشد منفی شده است و در بعضی کالاها نیز شاهد کاهش قیمت هستیم.

ربیعی با بیان اینکه در مسکن نیز تصمیمات خوبی گرفتیم گفت: با بحث رئیس جمهور، شهرداری های کلانشهر و در پیشگام آنها حناچی در جلسه مسکن بیان کرد که خانه های کوچک برای افراد به خصوص افرادی که تازه ازدواج نموده اند ایجاد می گردد.

وی در ادامه با بیان اینکه من سخنگوی انتقال سخن مردم به دولت هم هستم و مردم در این انتخابات حرف می زنند گفت: این انتخابات عالی ترین سطح مشارکت مردم است و از چند جنبه برایم مهم است. چرا که این روزها شاهد هستیم که بعضی ها می گویند مردم مایوس شده و بریده اند و بعضی ها می گفتند که مردم به کنج رفته و نسبتی با نظام حاکمیت ندارند اما با این حضور پرشور از این مسئله عبور کردیم.

وی گفت: از یک طرف دیگر در این برهه احتیاج بود که اداره کشور به سمت جوامع خرد برود و می بایست مدیریت به محلات برگردانده می شد و حتی طرحی داشتیم که بعضی از مسئولیت های خدماتی کشور به سازمان ها و یا مدیریت های محلی و کوچک سپرده گردد.

این انتخابات به معنای احیای محله گرایی است

وی با بیان اینکه این انتخابات به معنای احیای محله گرایی است، گفت: محله گرایی نیز از نظر اجتماعی و اداره کشور بسیار مهم است و دولت برنامه ای برای واگذاری اختیارات به جوامع محلی دارد. چرا که راه و مسیری جز مردم نداریم و این انتخابات به خوبی نشان دهنده نشاط اجتماعی است.

ربیعی با بیان اینکه در محله قدیمی ما در جوادیه چند ائتلاف تشکیل شده و برای من جالب است که این پنج ائتلاف با جدیت و با نشاط اجتماعی با یکدیگر رقابت می نمایند گفت: جا دارد که به شهرداری نیز تبریک بگوییم که این انتخابات را تمام مکانیزه و الکترونیکی برگزار کرد و این در حالیست که در چند سال اخیر صحبت از مکانیزه می شد اما نزدیک انتخابات که می شدیم این روش را پس می زدیم و حالا آزمون شهر تهران محک خوبی برای سایر انتخابات است.

وی اضافه نمود: شورایاری پایین ترین سلول اجتماعی در مدیریت شهری است و امیدواریم بتوانیم بخشی از اختیارات دولت را به آن بسپاریم. چرا که هم هزینه ها کاهش یافته و هم فسادپذیری کاهش می یابد و خدمات و سرعت دهی نیز افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگاران، پیروز حناچی نیز که ربیعی را در این بازدید همراهی می کرد با بیان اینکه بعضی از مناطق تهران همچون منطقه 4 یک میلیون جمعیت دارد و حتی جمعیتش از مراکز بعضی استان ها بیشتر است، گفت: کوشش داریم که این انتخابات را که به نوعی سرمایه شهر تهران است به نحو احسنت برگزار کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خبر خوش ربیعی به پایتخت نشینان، خانه های کوچک متراژ در راهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش ربیعی به پایتخت نشینان، خانه های کوچک متراژ در راهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید