ترامپ: حرف های رهبر کره شمالی علیه بایدن را نرم تر منتقل کردم

به گزارش کتاب یار مهربان، رئیس جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه مدعی شده رهبر کره شمالی به او گفته که معاون سابق رئیس جمهور آمریکا یک احمق کم هوش است.

ترامپ: حرف های رهبر کره شمالی علیه بایدن را نرم تر منتقل کردم

به گزارش گروه بین الملل کتاب یار مهربان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیتی بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) نوشت کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا را یک احمق کم هوش توصیف نموده است.

ترامپ روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با شنیزو آبه، نخست وزیر ژاپن گفته بود که کیم در یک دیدار اخیر به او گفته که بایدن را یک فرد کم هوش می داند.

این سخنان ترامپ انتقاد عده ای را به همراه داشته که گفته اند او نباید در خاک یک کشور خارجی و در حضور مقام کشوری دیگر بایدن را که هموطن او است با چنین الفاظی مورد اهانت قرار می داد.

رئیس جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه در واکنش به این نقدها از سخنانش دفاع کرد و بار دیگر آنها را تکرار هم کرد. او نوشت: وقتی در خاک یک کشور خارجی بودم اتفاقاً پشت جو بایدن خواب آلو را گرفتم. کیم جونگ اون او را با لقب هایی مثل احمق کم هوش و خیلی چیزهای دیگر نواخت، ولی من حرف های کیم را خیلی ملایم تر انتقال دادم و گفتم که [بایدن] یک آدم کم هوش است.

جو بایدن نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات درون حزبی حزب دموکرات اعلام نموده است. او در صورتی که بتواند به عنوان نامزد این حزب معرفی گردد، در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 رقیب ترامپ خواهد بود.

از ماه گذشته که بایدن برای حضور در انتخابات سال 2020 اعلام آمادگی کرد، ترامپ بارها به شخص او حمله نموده است. بر اساس نظرسنجی های انجام شده میان حامیان حزب دموکرات، بایدن از بیشترین بخت برای پیروزی در رقابت های داخلی حزب دموکرات برای رقابت با ترامپ برخودار است.(جزئیات بیشتر)

بایدن نیز به تازگی در میان حامیانش در کارولینای جنوبی اظهارات ترامپ را مضحک خواند و گفت: لقب های زیادی هست که مایلم به این آدم بدهم. مثلا می توانیم با دلقک آغاز کنیم. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ: حرف های رهبر کره شمالی علیه بایدن را نرم تر منتقل کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: حرف های رهبر کره شمالی علیه بایدن را نرم تر منتقل کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید