اوکراین: پسر بایدن مجرم نیست

به گزارش کتاب یار مهربان، ایسنا نوشت: دادستان کل سابق اوکراین که حسابرسی درباره پسر بایدن انجام داده بود، اعلام کرد با حسابرسی از هزاران مورد پرونده قدیمی از سوی دادستان های اوکراینی شواهدی درباره خلافکاری پسر جو بایدن وجود ندارد.

اوکراین: پسر بایدن مجرم نیست

برگزاری رویترز، روسلان ریابوشاپکا، دادستان کل سابق اوکراینی که سال گذشته میلادی به دلیل تحقیقات درباره جو بایدن و پسرش هانتر در مرکز توجه قرار گرفته بود، بی گناهی پسر بایدن را اظهار داشت. این رویداد به مساله ای کلیدی در تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بدل شده بود.

ولودمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در گفتگوی تلفنی ژوئیه گذشته میلادی با ترامپ، ریابوشاپکا را فرد مورد اعتماد خود توصیف کرده بود؛ در آن تماس، ترامپ از همتای اوکراینی خود خواسته بود تا درباره بایدن که رقیب اصلی وی در انتخابات 2020 ریاست جمهوری است، تحقیق کند.

ریابوشاپکا پس از دریافت مسئولیت در اکتبر گذشته اظهار داشت که تحقیق و حسابرسی بر روی پرونده های قدیمی انجام شود که شامل پرونده های مرتبط با کمپانی انرژی به نام بوریسما می شود که هانتر بایدن از 2014 تا 2019 یکی از اعضای هیات مدیره آن بود.

این حسابرسی با این هدف انجام شد که آیا پرونده هایی که به زیر دست ریابوشاپکا آمده، در زمان دادستان قبل از او به صورت مناسبی رسیدگی شده یا خیر.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "اوکراین: پسر بایدن مجرم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوکراین: پسر بایدن مجرم نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید