اردوغان از عملیات قریب الوقوع ترکیه در سوریه خبر داد

به گزارش کتاب یار مهربان، فارس نوشت: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز (چهاشنبه) مجددا به تهدید دولت سوریه درباره تداوم عملیات ضد تروریست ها در استان ادلب پرداخته و گفت تدارکات لازم برای اقدام نظامی علیه نیروهای سوری را تکمیل کرده اند.

اردوغان از عملیات قریب الوقوع ترکیه در سوریه خبر داد

به نوشته خبرگزاری آناتولی اردوغان طی سخنرانی در جمع نمایندگان پارلمانی حزب عدالت و توسعه، با ادعای اینکه موضوع عملیات ادلب مسئله زمان است، تهدید کرد: عملیات ادلب قریب الوقوع است و ما عرصه را به رژیم سوریه که توافق [سوچی] را رعایت نمی کند، وانمی گذاریم.

وی همچنین افزود: ما می خواهیم [کل] ادلب را به منطقه امن تبدیل کنیم و علی رغم تداوم مذاکرات، آماده این مسئله هستیم.

رئیس جمهور ترکیه با ادعای اینکه اگر کشورهای منطقه کمک نکنند، آنکارا خودش مجبور به حفظ امنیت خود می شود، گفت: رژیم سوریه و هر کسی که حمایتش می کند، جدیّت ما را درک نکرده است.

به نوشته روزنامه دیلی صاباح اردوغان درباره لیبی نیز گفت: عملیات [خلیفه] خفتر به محض ورود ما به لیبی متوقف شد... عقب نشینی دولت وفاق ملی لیبی از نشست ژنو مهم است و ما از آن حمایت می کنیم.

وی همچنین تاکید کرد که اتحادیه اروپا هیچ اختیار و مشروعیتی برای تصمیم گیری درباره بحران لیبی ندارد.

رئیس جمهور ترکیه ضمن اشاره به تداوم حمایت آنکارا از دولت وفاق ملی لیبی، افزود: اگر نتوان به توافق عادلانه ای در مذاکرات بین المللی برسیم، از اینکه دولت مشروع طرابلس کنترل کل کشور را به دست بگیرد، حمایت خواهیم کرد.

روز گذشته سخنگوی حزب حاکم ترکیه با اشاره به سرانجام نشست هیأت های روسی و ترکی در مسکو، تهدید کرد اگر نیروهای ارتش سوریه از ادلب عقب نشینی نکنند، مجبور به اقدام نظامی خواهند شد.

تلاش های ترکیه برای متوقف کردن پیشروی ارتش سوریه در ادلب و حمایت از تروریست ها در حالی است که ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه چند روز پیش با انتشار بیانیه ای خبر داد در ادامه پیشروی ها ضد تروریست ها در استان ادلب، بیش از 600 کیلومتر مربع را در این منطقه و حلب آزاد کرده و کنترل ده ها شهرک، روستا و ارتفاع راهبردی را به دست گرفته اند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "اردوغان از عملیات قریب الوقوع ترکیه در سوریه خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان از عملیات قریب الوقوع ترکیه در سوریه خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید