کار انجمن حمایت زندانیان مرکز پیشگیرانه است

به گزارش کتاب یار مهربان، رییس سازمان زندان ها گفت: کار انجمن حمایت زندانیان یک کار پیشگیرانه از جرم و ارزشی است.

کار انجمن حمایت زندانیان مرکز پیشگیرانه است

به گزارش کتاب یار مهربان، اصغر جهانگیر طی سخنانی در جلسه مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان مرکز، اظهار کرد: یکی از سوالات مهم جامعه بشری این است که چرا علی رغم اینکه انسان پاک بدنیا می آید چه اتفاقی می افتد که به طرف جرم کشیده می گردد. ما می خواهیم ریشه های جرم را پیدا کنیم تا از این طریق آنها را حذف کنیم.

وی اضافه کرد: گفته شده عوامل متعددی ممکن است زمینه وقوع جرایم را در هر جامعه ای بدنبال داشته باشد. مهمترین بحث این است که اگر جرمی در جامعه ای رخ دهد اولین عاملی که زمینه آن را ایجاد می نماید چیست؟ چه زمانی شروع بزهکاری است؟ اگر این زمان را به عقب بندازیم کار مهمی است. استمرار و توسعه بزهکاری هم نکته مهم دیگر است.

رییس سازمان زندان ها اضافه کرد: وقتی به خانواده زندانیان نگاه می کنیم می بینیم یکی از این خانواده ها، خانوادهایی هستند که با فروپاشی روبرو می شوند لذا باید بدانیم که اگر فردی وارد زندان می گردد خانواده اش در چه شرایطی قرار می گیرد. شروع بزهکاری ممکن است با یک خبر یا موقعیت یا فرصت شروع گردد. انجمن حمایت از زندانیان و خانواده زندانیان انجمن حمایتی است که به خانواده زندانیان مانند خانواده خودش یاری کند و کار انجمن حمایت کار ارزشی است.

وی اضافه کرد: ما در جامعه ای هستیم که کوچکترها از بزرگترها تقلید می نمایند و این تقلید نگران نماینده نیست ولی اگر پدری مرتکب مصرف مواد مخدر و ... گردد فرزندانش ممکن است آن را تکرار نمایند لذا کار مجموعه انجمن حمایت یک کار پیشگیرانه از جرم است.

ادامه دارد...

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کار انجمن حمایت زندانیان مرکز پیشگیرانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار انجمن حمایت زندانیان مرکز پیشگیرانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید