ورود 24 هزار گردشگر به عربستان در 10 روز

به گزارش کتاب یار مهربان، طبق بیانه ای که وزارت امورخارجه عربستان منتشر کرد، 24 هزار گردشگر خارجی در 10 روز اول اجرای ویزای توریستی عربستان به این کشور سفر نموده اند.

ورود 24 هزار گردشگر به عربستان در 10 روز

کتاب یار مهربان - سفر این گردشگران خارجی به عربستان به دنبال صدور ویزای توریستی توسط عربستان برای اتباع 49 کشور اجرا شده است.

وزارت امور خارجه عربستان همچنین سهم گردشگران هر کشور در سفرهای 10 روز نخست اجرای ویزای توریستی را خاطرنشان کرد؛ طبق این آمار، شهروندان چینی در رتبه اول، شهروندان بریتانیا و ایالات متحده در رتبه دوم و سوم فهرست بیشترین تعداد گردشگرانی قرار گرفته اند که از ویزای توریستی برای سفر به عربستان استفاده نموده اند. گردشگران فرانسوی، آلمانی، کانادایی، مالزیایی، روسیه ای، استرالیایی و قزاقستانی نیز در رتبه های بعدی این فهرست به چشم می خورند.

به گزارش ایسنا و به نقل از عرب نیوز، عربستان سعودی اوایل ماه جاری از صدور ویزای توریستی برای اتباع 49 کشور و کاهش محدودیت های پوششی برای گردشگران زن خبر داده بود. کمیسیون گردشگری و میراث ملی عربستان نیز اخیرا خاطرنشان کرد: گردشگران خارجی زن و مردی که با یکدیگر نسبتی ندارند، از این پس می توانند در هتل های عربستان اتاق مشترک رزرو نمایند. بر اساس این قوانین جدید، زنان خارجی و حتی شهروندان زن عربستانی می توانند به تنهایی اتاق های هتل های عربستان را رزرو نمایند.

این سیستم جدید ویزا به مسلمانان نیز این امکان را می دهد تا در فواصل زمانی خارج از فصل حج، راحت تر برای سفر عمره اقدام نمایند.

عربستان میخواهد با ارائه ویزای توریستی، یک میلیون شغل در سراسر کشور ایجاد کند و تا سال 2030 میلادی صد میلیون گردشگر خارجی را به این کشور بکشاند.

منبع: چمدان

به "ورود 24 هزار گردشگر به عربستان در 10 روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 24 هزار گردشگر به عربستان در 10 روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید